• zehra yiğiter tarafından kaleme alınan psikoloji/roman türünde bir kitap.

--- spoiler ---

"akşamdı; minik kutuların deliklerinden sarı ışıklar fışkırıyordu. caddelerde hızla yürüyerek kutularına dönen otomat insanlar yorgundular, sevgisizdiler, duygusuzdular, katıydılar, kirliydiler, bıkkındılar, hırslıydılar, kıskançtılar, terliydiler, açtılar. yürüyorlardı. hepsi de nereye gittiğini biliyordu. oysa hiç kimse nereye gittiğini bilmiyordu."
    --- spoiler ---

--- spoiler ---

gelisiminizi onaylanma ihtiyacinizi yok ederek tamamlamalisiniz.
    --- spoiler ---

--- spoiler ---

''yaraliysan, yarani desip cikaracaksin. katiysan, un ufak olana kadar ezeceksin kendini. ama once anlamalisin. kati misin, mutsuz musun, onyargili misin ve en onemlisi yasiyor musun? sen siradan biri degilsin. sen mavi kanatli bir kussun. '' burada durmus, gozlerini gozlerime dikip vurgulamisti. '' ucmazsan ölürsün.''
    --- spoiler ---
  • hayatın sana biçtiği rol oturmamışsa üstüne, bırakıp bir köşeye çekilirsin. ama kendine biçtiğin rol oturmamışsa üstüne, o zaman oynamak zorunda kalırsın. kendini iyi tanımalısın ki, oynadığın rol iğreti durmasın. iş adamcılığı oynarken takım elbiselerini, ev kadıncılığı oynarken sahiciliğini giyinmen yetmez. dürüst'ü oynarken, gözlerini kırpmadan bakabilmen, yalan söylemediğini göstermez. bazıları anlar, çünkü bazıları benzer oyunların içindedir. oyunda olmayanlar da anlar, çünkü bazı kokular dağılmaz, havada asılı kalır. (hayatın insanları - zehra yiğiter)
  • okumak icin sıra bekleyen kitaplar arasinda
  • "okumayı düşünüyorum" ...
  • okumayı düşünüyorum diye yazarsam güya çekilişle bana gönderilecek kitapmış.
    kitabın iyiyse zaten yazan olur buraya ama suserlara bir adet kitap rüşvetiyle yorum yazdırmak çok itici.
    okumayı düşünmüyorum.
  • bir zehra yiğiter romanı

sanatın iyiye ve güzele kavuşması için hepimiz gücümüzce mücadele ediyoruz. ne yapıyoruz? iyi oyunlar izliyoruz, iyi yazarlardan iyi romanlar okuyoruz ve kötü olanları eleştiriyoruz. en çok sonuncuyu yapıyoruz hatta bunu o kadar çok yapıyoruz ki, iyi olanı konuşmaya fırsat kalmıyor.

bu roman, türkiye'de herkes tarafından bilinen yazarlar, emrah serbes'ten mesela çok daha güçlü bir romancılık ile yazılmış.

ben de bu romandan ve bunun gibi romanlardan bihaberdim ta ki, kendim de roman yazana kadar. ben, bize sunulanlar dışında iyi bir romancı olmadığını düşünüyordum ya ki bu sunulma işini görene kadar.

ya olağanüstü bir roman yazacaksın ya da referansınız olacak, başka türlü bir roman yazarı olarak tanınma şansınız yok.

bu roman da, şanssızlardan ve hak ettiği değeri bir türlü görmeyen ve sanırım da göremeyecek bir eser.

ön yargınız olmadan, alıp okuyabileceğiniz güzel bir roman.
hesabın var mı? giriş yap