şükela:  tümü | bugün
  • cok ozeniyorsan gel seni aramiza alalim :)
  • bu ülkede, yemeğin tuzu fazla mı olmuş,
    sabah gömleğim ütülenmedi mi,
    benden gizli senin paran mı var,
    annene benden izinsiz mi gittin,
    sağlıksal sebeplerden cinsel hayatın sekteye mi uğradı,
    adam kapıyı çalınca sen geç mi açtın gibi daha nice saçma sebeplerden kadınlar öldürüldü. bak diyorumki öl-dü-rül-dü. yaşıyorsundur gelişmiş, kadına değer veren insanların yaşadığı bir ülkede eyvallah ama gelipte türkiyedeki hangi pozitif ayrımdan bahsediyorsun. önemli olan burada kaç kişi öldürüldüğü değil, böyle sudan sebeplerle öldürülmüş olmalarıdır.
  • kadınları savunanlara meriç diyen orospu çocukları var aranızda.
    ananız sizi dogurmamis ki sıçmış.

şans eseri sözlüğe yazar olmuşsunuz.

dikkat ederseniz "hayat kadınlara güzel." diyenlerin en büyük ve genelde tek referansı cinsel partner.

o kadar abazalar ki bu onların dünyadaki en büyük derdi.
    keşke benim de derdim bu olsa lan.

derdinizi hepten sikeyim.

yav he he denilesi beyan.
  • çok komik olmuş.

hayatı güzel yapan kriterlere bir bakalım :

"eğer ortalama bir kadınsa %95 istediği karşı cinsi elde edebilen "
    yani, beğendiğin birisini yatağa atabilmek bu hayatta çok önemli.

"bir ömür erkeğine yamanarak çalışmadan hayatını sefa içinde sürdürebilen"
    yamanabilmek çok güzel birşey zaten. bu arada bu düşüncedeki arkadaş, evde her işini annesi yaptığı için hayatı erkekler çalışır, eşleri de evde yayılıp yatar zannediyor. kendisi evde yokken çocuklara bakanın, onları okula götürüp getiren, yemeklerini hazırlayan, çamaşırlarını, ütülerini yapan, kendi yemeğini çamaşırını, ütüsünü yapanın, evi temizleyip düzenleyenin kim olduğunu zannediyorsa artık. üstelik bu işler öyle pis ki.. hiç bitmiyor, hepsi diğerini doğuruyor. yemek yapıyorsun, bulaşık çıkıyor. çocuklara evdekilere sofra kuruyorsun, hem bulaşık çıkıyor, hem de tekrar yemek yapmak gerekiyor (ki bunun da sonrası bulaşık.). çamaşır-ütü... byle devam ediyor hergün. ama tabi asıl çalışıp yorulan kendisi, sabah kalkıp hazır sofraya (ki kendisinden yarım saat önce kalkan eşi hazırlamıştı muhtemelen o sofrayı da) oturup kahvaltısını yapıp çıkar, gün içinde ofiste çalıştıktan sonra (mutlaka istisnaları var tabiki, yollarda, fabrikalarda, güneşin altında, hastanlerede vs çalışan, hiçbirini küçümsemiyorum, hepsi saygıyı hak ediyor ama evde oturan (!) eş de hakediyor) akşam gelip gene hazır sofrada yemeğini yedikten sonra koltuğa ayaklarını uzatıp oturup, eline kumanda, gazete vs alıp günün yorgunluğunu çıkarır..

erkeklerin dünyaya katkısının onda biri kadar dünyaya katkı sunamamış kadın ırkının pozitif ayrımcılığa maruz kalmasına karşıyım..
    bu da çok mesnetsiz bir önerme. dünyaya katkı sağlaması için erkeklere sunulan imkanın onda biri bire sağlanmamıştır ki kendilerine. erkeklerde (sanki hepimiz atomu parçalayıp soğuk füzyon deneyi yapıyoruz) kendiine imkanlar sağlanıpda bu katkıyı verenlerin oranu kadınlardan çok daha düşüktür. eğer sayıya bakıp da kıyaslama yaparsanız doğal olarak yanlış sonucu bulur ve yanlış çözümlere gidersiniz. daha en başta, erkek çocuk oturup oynarken kız çocuktan ev işlerine yardım etmesi beklenir, bunların doğal olduğu aşılanır onlara.
  • edit: tum yanlislamalar hep medeni olmayan ulkelerde yasayan kadin sorunu. medeni ulkelerdeki kadinlarin bu tarz sorunlari yok

medeni ülkelerde doğru olan önerme. mesela ben amerika'yım. burdaki faydalarını sayalım;

-daha kolay iş bulma. buna google'dan bile bakabilirsiniz. aynı eğitime ve background'a sahip iki adaydan, genellikle kadın olan işe alınıyor. benim çalıştığım departmanda herkes kadın mesela, 3 erkeğiz aralarında. paso kavga edip, trip atıyorlar birbirlerine.

-istediğin an sevgili ve seksüel partner bulma. açsın tinder'ı 5 sn'de kaslıdan kaslı beğensin. herhangi bir tehlikesi de yok, çünkü polisi arayıp "cinsel taciz" derse o adamın hayatını s.kebilir.

-minimum ırkçılık görme. sadece abd değil, dünyanın her yerinde bu böyle. bakın kadın göçmenler her yerde daha mutludur erkeklerlerden. abazanlar yüzünden ırkçılık görmezler, abd gibi yerlerde taciz vs de yok. hayatlarını yaşıyorlar. daha geçen bi kızla beraberdim, hatun her hafta başkasıyla. bilerek sevgili olmuyor, aynı hatunla 2.kez buluşmak birkaç hafta alabiliyor.

-boşandıktan sonra çocuğun velayetini ve nafaka alma.

-yine sırf zenginlerle evlenip, boşanarak zengin olmuş bir sürü kadın var şu hayatta. özellikle los angelesta. tüm emekleri hain bir kadın tarafından alındığı için intihar eden erkekleri ise kimse sklemez..

-her kötü hissettiği an ilgi çekerek moralini düzeltme. daha bugün gym'de bi kız vardı, bikiniyle gym'e gelmiş, göt ve meme şov yapıyor, sonrasında da kimin onu kestiğine bakıyordu. direkt ego boost.

-aşk acısı çekmeme. yalansa yalan deyin, bununda örneklerini defalarca gördüm. ortalama ve üstü kızlar aşk acısı çekmiyorlar, çünkü sizden daha iyisinin (zengini, yakışıklısı, zekisi vs vs) olduğunu biliyorlar ve onu yüzde 95 elde edebilirler. hatta adamın ilişkisinin olması bile buna engel değildir. ben temmuz itibariyle tam 1 senedir aşk acısı çekiyorum mesela, acaba o kız da aşk acısı çekiyor mudur? hiç sanmıyorum. yalnızca sizden daha iyisini bulamayacağını bilen kızlar aşk acısı çeker...
  • misal 2018 haziranında 39 kadın bu güzelliği öldürülerek taçlandırmıştır.
  • kadınlar her zaman verdiğinden daha fazlasını alır bakmayın burda yaptıklarını anlatıp övünenlere. annelerimizi örnek vermişler onlar hakkaten fedakar da sizdeki bu o..luk. niye? onlar çektiler yoksa size çektirdin kızım mı dediler. hepiniz aynı bokun laciverdisiniz. tabi erkekler de bok o ayrı mesele da asıl bokluk kadınlarda bu kesin. alayınız fakbadisiniz önünüzde aq.