şükela:  tümü | bugün
  • insanlar bunu nasıl yapabiliyor anlamıyorum. yani o da bir can. inek, kuzu vs. yemek için ne kadar kötüleşebiliyoruz. yumurta ve süt tamam, okey yani. ama et yemek çok ilkel değil mi arkadaşlar? lütfen canlı kesmeyin, balık tutmayın. onlar doğal seyrinde güzel.
  • (bkz: kez)
  • horoz kesmiştim bir kere. sakatlanmıştı acısına son verdim. eti güzeldi tabi.
  • ilkokulda kurbağa kesmiştim
    fen dersinde
    ölüydü zaten evet
  • ben kezmedim hayvan.
  • bugün aralarına dahil olacakken direkten döndüğüm yazarlardır.

karantinanın başında aldığım civcivim 4 ayın sonunda büyüdü ve tavuk oldu, yani artık bakamayacağım kadar büyük. bahçesi olan birini bulup kendisine vermek istedim. adam bana aldığında bu tavuğu kesip yiyeceğini, o kadar büyütmüşken benim kesip yememin daha doğru olduğunu, kime versem aynı sonun onu beklediğini söyledi. yani bu tavuk zaten ölecek.

bu konuşmadan sonra bugüne kadar sevimsiz ve çirkin bulduğum, eski şirinliği kalmamış olan tavuğumu, zaten ölecek bari ben yiyeyim diye düşünerek kucaklayıp kesmeye götürdüm.

yere bıraktım. böyle sağa sola bakıyor hiçbir şeyin farkında değil. salak salak sağa sola adımlar atıyor kafasını uzatıp karnından sesler çıkarıyor. youtube'da izlediğim videodaki gibi kesme pozisyonuna soktum onu. o an tüylerinin ne kadar yumuşak ve sıcak olduğunu fark ettim. hala bir şey yapmıyor o esnek boynuyla sağa sola bakmaya devam ediyor. lan nasıl kesicem bunu. o an o kadar sevimli geldi ki anlatamam. öylece duruyor yani en ufak bir direnç ve farkındalık yok. çok masum geldi. kafasını elimle tutup bıçağı boynuna dayasam da kesemedim. o son hareketi yapamadım. belki direnip elimi falan ısırsa yapabilirdim ama kıyamadım.

üstünden çekildim. "bık bık bık" diye bi ses çıkararak doğrulup birkaç rastgele adım attı. durduk yere duygusal bağ kurdum tavukla. benim sevimli tavuğum o.

normalde civcivler büyüyemeden ölür derler. nasıl baktıysam bu kocaman kadın oldu.

napıcam ben bu aptalı ya.
  • (bkz: bir kere)
    (bkz: bir kez)
  • türkçe bilmeyen yazarın açtığı başlık.
  • bir kes değil ama 1 kez kesmişliğim var.
    oda (bkz: horoz)