• (bkz: ben)
  • bir tane bile sabit arkadaşı olmayan kişiler güven vermez. hayatınıza sokmanıza gerek yoktur. çünkü siz de onun için geçici bir kişisiniz.
  • 11 adet 18,üniversiteden
    2 adet te liseden 22 senelik kankitolarım var allah ayırmasın hiçbirimizi..
  • alkol ile henüz tanışmamış insandır. alkol dışında da kalıcı arkadaş yoktur zaten.
    diğerleri ya gider ya ölür.
  • ben kimseyi yari yolda birakmadim herkes hak ettigi yerde indi.
  • (bkz: benim bu)
    tanıştık diye bi ömür sizi mi çekecem lan ben ?
    (bkz: iki yüzlü, yapmacık, götlekler)
  • bunların bir de sürekli arkadaş değiştiren tipleri var.
  • benim bu. baba asker olunca devamlı tayin görmüş bir çocukluk geçirdiyseniz güzel bir arkadaşlık ortamı da oluşmamış oluyor.ayrıca kartlarımı açık oynamam da çoğu insanın işine gelmiyor olabilir.zaman geçirmekse karşımdakinin amacı ben onun oyuncağı olamam ahiretlik diye bir kavrama ayak uydurabilecek dürüstlüğe sahipse kapım sonuna kadar açık.
  • benim, hayatımda hep bir dost olsun isteyen de benim. kimse ile de çıkar için arkadaş olmadım. çıkar için arkadaş olan biri bile cenazesinde dost bildiklerinin varlığından emin olmak istemez mi? sizce, instagramda orada burada güzel seviyeli arkadaşlarınızla gezip fotoğraf çekerken benim hiç mi canım yanmıyor? kusura bakmayın arkadaşlar, ben hep arkadaşım olsun istedim, siz hiç bana arkadaş olmadınız. eğer beni ve benim gibileri "bazıları", "bir kısmı" ve bu minvalde laflar ederek, "güvenilmez", "insanları işletmenin peşinde" olarak damgalamaya devam ederseniz. sizin bana güvenmediğiniz kadar ben de size güvenmem. yalnız kaldığınızda etrafınızdaki "arkadaşlı" insanlar size nasıl saldırıyor inşallah başınıza gelir de öğrenirsiniz, bir yere gittiğinizde tek başına oturup yemek yemeye çalıştığınızda bile insanlar nasıl dik dik bakıyor, şaşırıyorlar hissedersiniz. belki bugün değil ama ileride her gün dışladığınız bizlerin acısıyla yaşayacaksınız.

kısacası, kişinin başına bela olarak okunabilecek bir hayatı yaşamaktır. empati gösterilmesi gerekir.

not: bu yaşına kadar hiçbir arkadaşı kalmamış suser
hesabın var mı? giriş yap