600 entry daha
  • 20 yaşına kadar bu insanlardan biri bendim.
    ilk defa üniversitede öğrenciyken gitmiştim. iki kahveye 16 lira vermiştim diye hatırlıyorum. ayda 400-500 liraya geçinen öğrenci bünyeme ağır gelmişti.
    mezun oldum, işe girdim. tam beyaz yakalı oldum. çoğu öğlen kahve içmeye gidiyoruz starbucksa. kahveleri de fena değil bence.
  • hayatında hiç starbucksa gitmemiş insandır.

starbucksa gitmiş insan gibi insandır.

aralarında starbucksa gidip-gitmemeye göre bir karakter veya statü farkı oluşmaz.

salağa anlatır gibi anlatıyorum, evet, çünkü salaksınız.
  • babam değildir. geçen sene buluşmamız gerekiyordu, starbucksa çağırdım, geldiği andan itibaren large bi şekilde koltuklarda oturanlara pis bakışlar atmaya başladı. civarındaki dağılmış koltuk ve kanepeleri düzeltti. sonra oturup gençlerin bu başkalarına saygı duymadan oturma tarzlarıyla ilgili boşluğa laf soktu.
  • kahve icmek istiyor olabilir, ellemeyin.
  • yüksek ihtimalle hayatında hiç nusretede gitmemiş insandır (bkz: ben)
  • geçen gün denk geldim ben bu arkadaşa. izmir'den istanbul'a dönüyorum, havalimanına biraz erken geldim. ilk x-ray sırasına girdiğimde arkamda bir genç belirdi. ben boarding kart alsam mı diye bakınırken, seslendi, nasıl gidiliyor uçağa diye sordu. hemen yardımcı oldum yol yordam gösterdim. sonra muhabbet ederek 2. xrayden geçtik. starbucks tabelasını görünce aa ben bunu tv de görüyorum dedi. fırsattan yararlanıp hemen arkadaşa kahve ısmarladım. kendisi asker dağıtımına gelmiş. mardin'de bir sınır karkolunda askerlik yapacakmış. ailesi vefat etmiş. o anlattıkça kafamda deli sorular oldu. gencecik, anne baba yok, tek basına yasıyor, mardinde sınır karakolunda askerlik, begendiği kız arkadaşını akrabaları istememiş, ikibin lira maaşa çalışıyormuş, hiç starbucks içmemişti daha önce...

sonuç: var öyle insanlar. keşke tek eksikleri o olsa.
  • büyük ihtimalle italyandır.
  • bir zamanlar bendim, sonra bir ara gittim
  • köyde ya da küçük kasabalarda yaşayan milyonlarca insandan biri olabilir. gidemeyebilir.
    kahve sevmiyordur, içmez. gitmeyebilir.
    yaşadığı yerde starbucks olmasına rağmen tadını beğenmiyordur, gitmeyebilir.
    böcek kırmızılı kahve içmek istemiyordur, gitmeyebilir.
    parası yoktur, gitmeyebilir.
    evde yatak film yorgan kahve ya da kitap kahve kombinasyonunu seviyordur, dışarıda içmeyi sevmeyebilir, gitmez.
  • (bkz: ben) iş inada bindi. gitmeyeceğim abi zorla mı ya
286 entry daha
hesabın var mı? giriş yap