şükela:  tümü | bugün
  • kaybettiği bir şey var mı diye merak etmektedir.

hayatımda bir kere yemek için girişimim oldu. yanımızda çalışan abim dediğim kişinin ısrarı ile kadıköy vapurunu beklerken eminönü'nde bulunan büfelerden birer yarım ekmek arası tavuk döner aldık. döner hazır kesilmiş halde sac üzerinde duruyor ve buradan ekmeğe dolduruluyordu. döner gibi kesme durumu olmadı.

çalışanımız dönerinden ısırık alırken ben şüpheci yaklaşarak ekmeği aralayıp içini kontrol ediyordum ki ekmeğin içinden çıkan 30 cm'lik kadın saçını gördüm. büfeciye isyan edip ekmeği de eline tutuşturdum ve arkamı dönüp giderken büfecinin saçı ekmeğin içinden çıkarıp döner ekmeğe yumulduğunu gördüm.

o gün bugündür bir daha satın almaya yeltenmedim. zaten çok uzun süre önce tavuk tüketeyi bıraktım. ancak gerçekten tadına bir kere bakmış olmak isterdim...
  • eskiden olsa, çok şey kaybetmişsin gel otur ısmarlayayım sana diyeceğim ancak şimdilerde deri ve şişirilmiş tavuktan oluştuğu için yemeyenin bişey kaybetmediğini düşündüğüm yiyecek.

o değilde bu yiyeceğin içine soğuk patates, bayat salata koyan esnafımsılar görüyorum. amlarına koyim onların çok ayıp ediyolar.
  • eğer yaşı parmakla sayılabilir bir sayıyı geçmişse garip olandır.

tamam kimse yemek zorunda değil amk tavuk dönerini de zaten zorunluluktan değil fiyatından dolayı yeniyor. f/p’si yüksek olduğu için bir numaralı öğrenci gıdalarından biri kendisi.

arkadaşın ailesi ya çok varlıklıymış ya da kendileri şu meşhur titizlik hastası “aman çocuğum dışarıda bir şey yeme mikrop kaparsın hasta olursun” güruhundan.
  • vücudumun yüzde 70'i tavuk dönerden oluştuğu için anlayamadığım insandır.
  • türkiye'deyse böyle bir insanın var olduğunu sanmıyorum. tavuk döner yememiş bir insan olamaz. et döner kaç lira be haberin var mı?

(bkz: tavuk döner kırmızı çizgimizdir)
  • adam değildir. nusret'in tavukçu versiyonu çıksa bi dürüme 100 tl bayılacak bi tip canlandı gözümde.
  • tavuk döner yediğini sanan insan olabilir. çünkü eskiden eminönü'nde tavuk döner adı altında martı döner satılırdı. tabi şimdi tavuk, martıdan yakalamaktan daha az maliyetli.
  • ben.

nedense her zaman ucuz olduğu için ön yargılı yaklaştım kendisine. nasıl et, hayvanın derisi tüyü paçası da içindedir kesin, diye diye düşüne düşüne soğuttum senelerce kendimi. zaten yemek seçen biri olduğum için, 30 senedir yemediğim yemeği bu saatten sonra da ağzıma süremem heralde.
  • ağzının tadını bilmeyen insandır. yazılanları okuyanlar da sanır ki tavuk döner yapan heryer ucuza, hijyen yoksunu ekmek arası yapıp satıyor.

hatay usulü soslu tavuk döner yemediyseniz tavuk döner üzerinde kesin ve net bir yargıya sahip olmayınız, yanıltır çünkü...