şükela:  tümü | bugün
  • hayatta oldugu muddetce icinde bir ukte kalacak insandir. $ansli bir cocukluk gecirmi$, belki aksiyondan uzak kalmi$ ya da buyuk bir kavgaya kari$mami$ olabilir. kavga etmi$ olsa bile bi tarafini kirmami$tir. aman olmaz olsun boyle ukte, bu tecrubeyi ya$amamak guzel bi $eydir.*

di$leri saymiyorum bana ne..
  • çok merak ediyorsa gelsin bana bi güzel döveyim ben bunu odunla, böyle kemal sunal'ın ayşen gruda'yı tokatladığı gibi de tokatlarım isterse, valla yaparım, spor olur bana da, deşarz olurum. hele bi gel hiçbir kemiği kırılmamış insan, hele bi gel! şimdi gel ama. tam zamanı çünkü.
  • sırf paça çorbası içmek zorunda kalmadığı için bile özendiğim insandır.
  • kolu ,bacağı alçıya alınıp hiç bir arkadaşı tarafından alçısının üzerine yazı yazılmamış ,imzalanmamış,küfür yazılmamış insandır.alçının içindeki tatlı kaşıntıyı bilememiştir,örgü şişi sokup kaşımaya çalışmamıştır.eziktir.ama hiçbirşeyin garantisi yoktur.hayatı daha bitmediğine göre umut kesilmez belki birgün bir yerde onun da bir yerleri kırılabilir.
  • bi ihtimal de; kemikleri sağlam insandır.
  • 2 kez ikinci kattan, bir kez üstgeçidin ara basamaklarından bir kez de öğrenci evinin merdivenlerinden düşen, başka bir kez de ayak bileğinin üzerinden araba geçen biri olarak, nasıl olduysa, halen aralarında bulunduğum gruba dahil kişi.
  • bazıları bırak kırığı; çıkık, burkulma, ezilme vs.. gibi şeyler de yaşamamıştır. öyle ne asosyal ne de sakin durmak şart diil de hani. belki 3 yaşına dek anne sütü peşinde koşmakla alakası olabilir bu durumun.
  • eğer kafasında bunu düşünüp vay be bu yaşa geldim hiç kemiğim kırılmadı diye düşünmeye başladıysa yakın zamanda bir tarafını kıracak olan insandır.
    (bkz: based on true story)
  • kalbi kırılmıştır lan yetmez mi