şükela:  tümü | bugün
 • hayatında insan bile olamamış canlılara başlık açtırmak başarısını da elde eden insandır
 • en baştan şunu çok iyi bilmesi gereken insandır:

  "sen derya olsan da herkes kabı kadar su alır."
 • ileride kendisini beğenmeyecek olan doktorları , mühendisleri yetiştirecek insandır.
 • ben başarılıyım demek için yeterlidir.

  not:öğretmen değilim
 • büyük ihtimalle bunu küçümseyen insandan daha fazla başarı kazanmış insandır. bunu küçümseyen insan daha fazla başarı kazandıysa da onun kazandığı başarıya sokayım ben affedersiniz. bir bok başaramadan eleştiriyorsa da kafasına sıçayım ben onun. sanki kendi dünyayı kurtardı dingil. neyse sonuç olarak okuyan her insan öğretmenlerin ellerinde yetişiyor. neden ülkemizde böyle sorunlu insanlar yetişiyor derseniz suçu onların ailelerinde ve boktan eğitim sisteminde aramak lazım öğretmenlerde değil.

  not: burada kendi alanında yetersiz olan öğretmenlerden bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın. onları ben de sevmem.
 • geçende bu konuda yazacaktım, yarım kalmıştı. öne çıkan bir yeteneği, güzelliği, veya zekası olmayan bireydir. bir diğer başarısı da evlenip 3 çocuk yapmak olacaktır. erkek olsun dişi olsun hormonlarıyla hareket eder. dişiyse hormonlarının onu götürdüğü yere, yani daha yüksek gelir sahibi bir kocaya doğru yönelir. (bkz: doktor)
  erkek ise kendisi gibi çalışan ve mümkünse eli yüzü düzgün bir eş arar. hobileri gezmek, film izlemek, arkadaşlarıyla takılmaktır. sıklıkla parklarda cafelerde caddelerde hormonların etkisinde flört arayışı içinde görülebilirler. alt ve yan versiyonları ise polis, hemşire, anaokulu öğretmeni filandır, biri olmazsa diğeri oluyor. bu arada söylemiş miydim çocuk önemli. çocuk yaparlar. son 200 yılda bilim ve tıp gelişmeleri ile patlayan dünya nüfusu ve ihtiyaçlar, çocuğa sağlanabilecek/sağlanamayacak gelecekle ilgili pek fikirleri yoktur. hormonlardan bahsetmiş miydim? çocuk önemli bu arada.

  inb4 : öğretmenliğe büyük anlamlar yüklemeye gerek yok. toplumun çoğunu oluşturan pleblerin mesleğidir işte. bugüne kadarki öğrencilik hayatımda da kişilik olarak da eğitimci olarak da iyi diyebileceğim öğretmen sayısı 1-2 tanedir zaten. öğretmen maaşı eğitim sistemi bikbikbikbik...
 • böyle bir başlığı açan hangi başbakan cumhurbaşkanı milli sporcudur diye merak ettiren başlı
  bu başlığı açan kişinin elde ettiği başarıları çok merak ediyorum acaba şu an hangi mevkide? yok yok buldum cevabı öğretmen olmayı bile becerememiş başarısız olmuş bu nedenle öğretmenliği küçümseyerek kendine göre bir savunma mekanizması oluşturmaya çalışan hayattaki tek başarısı belki de sınıf başkanı seçilmek olan ya da düşünebilmek olan asalak insandır.
  yarası var ki gocunuyor bu arkadaş.yoksa durduk yere kimse herhangi bir mesleği kötülemeye çalışmaz

  ayrıca insanların en önemli fizyolojik ihtiyaçlarından birisi de güvendir.bunun için herkes okuyup bir yerlere gelmeye çabalıyor bir mesleğe sahip olmak istiyor.bir meslek sahibi olmak günümüz şartları düşünüldüğünde hangi meslek olursa olsun başarıdır.
 • hiçbir halt olmayı beceremeyen benim gibi insanların kıskandığı insan...

  ben kıskanıyorum... adamın işi var gücü, maaşı yatıyor mis gibi...
 • on numara manevi tatmini olan bir meslek edinmiş insandır.