şükela:  tümü | bugün
  • neden ayıplandığını anlamadığım şey. çat diye silerim çok düşünmem. karakter meselesi. (bkz: karaktersizsem demek ki) *
  • şaşırtan eylemdir, arada karşıdakini de düşünmek lazım. ne bileyim alıştıra alıştıra çıkarın en azından.
  • kolayca yapabildiğim eylemdir.
    kimseye kalıcıymış gibi bakmamalı, onu hayatının merkezine koymamalı insan. bu şekilde hayat daha kolay yaşanabiliyor. bana yanlış yapanı silerim net.
  • olması gereken bir eylemdir. yaparım genelde ve hiç pişman değilim 27 senelik arkadaşımı tek kalemde silmiş biriyim zor bir durum değil benim için
  • muhteşem özellik. silerken sebepleri ile direk yüze de söylenebiliyorsa ve kişi angut gibi kalıyorsa tadından yenmez.
    o nedenle pek tadımdan yenmiyorum.
    omzumu öpmek, yanağımdan makas almak için bana sadece sebep oluyor.
    sil engelle, yanağından makas al ve sonra aferin lan kerata...
  • 23, 24 yaşından sonra hemen hemen herkesin kolayca yapabileceği eylemdir. zaten canımız sıkılıyor bi de sizi mi çekeceğiz.
  • bırak kolayca silmeyi, zorlansam bile beceremem. on yıl sonra arasın hiç bir şey yokmuş gibi görüşmeye devam ederim. karaktersiz miyim neyim?
  • bir kaç kez yapıldığında devamı kolayca gelebilen eylemdir. kimsenin vazgeçilmez olmadığını anlamak tecrübeyle öğrenilebilecek bir şeydir.
  • o insan varken huzursuz olmak yerine yapılan eylem.
    yarım olacağına hiç olmasın daha iyi mantığı.
  • biraz olgunlaşma süreci sonrası çok daha kolay olan, yer yer sizi gençleştirecek bi über eylem. çok abartmamak lazım insan evladını zira. toksik materyal bünyeye zarar.

siyasi felsefenin dehalarından st. augustine'in "tanrı'nın şehri"'nde ve hegel'in "tanınma arzusu" aracılığı ile muhteşem olarak röntgenini çektiği insanın birçok "kabahati" vardır (gizli ego, şımarıklık (bkz: vanity), evrenin merkezinde bulunma makamı, vb). bunların bilincinde olarak kendinize de, karşınızdakine de yeteri kadar iletişim ve alan sağlanırken aynı yanlış ve toksititede ısrar ediliyorsa yol verin gitsin. rahatlayacaksınız ve iç hesap kalemleriniz sizi arındıracaktır.

edit: imla.