şükela:  tümü | bugün
118 entry daha
  • kabaca hatırladığım kadarıyla şöyle bir söz vardır;

"en çok görüştüğün, zaman geçirdiğin, temas kurduğun 5 kişinin toplamı kadarsın."

konuya bir de bu açıdan bakmak lazım^^
  • böyle insanlara pusu kurup evine giderken ensesine kurşun sıkmak istiyorum.
  • artık keyif vermeyen, çıkmaza giren diyalogları süründürmeden sonlandırmak gibi müthiş bir bakış açısıyla yapılandır. yeni ve daha güzel insanlara yer açmış olursunuz.
  • şahsımdır . çevremde beni mutsuz eden hiçkimse yok sözlük , her ay en az 1 tane hiç hazzetmediğim kimisini sosyal medyadan siliyorum ve çok rahatlatıcı bi şey bu amk , tavsiye ederim . dandik insan evlatlarına maşesef iş ortamında rastlıyorum o da sike sike artık .
  • gayet temiz iş. şu kapıdan çıktıktan sonra hiçbirinizi tanımam denir ya (evet böyle bir söz var.) işte bunu gerçekleştirmek. şu an hiçbir arkadaşım yoksa eğer, hayatımdan kolaylıkla insan çıkarmaya borçluyum bunu. her kimle ne paylaşırsan paylaş gözden uzak olan kesinlikle gönülden de uzak oluyor. tek yapman gereken kimseyi aramamak ve arayana dönmemek. numaraları da silebilirsin.

ama şu an fark ettim ki onlar da beni kolaylıkla hayatlarından çıkarmış oluyorlar. lanet olsun. özel sanıyordum.
  • bendim bu.
    o kadar kolaydı ki hem de benim için...
    tek bir hatası yetiyordu o insanı komple yok etmek için.
    hala yetiyor gerçi ama niyetine bağlı; kötü niyet seziyorsam hep "neden hayatımda böyle pis kalpli biri olsun ki" diyorum.

ancak bir taraftan da empati becerilerim çok daha gelişti ve eskisine göre insanlara daha 'keskin olmayan' çizgilerle yaklaşıyorum.

bir diğer nokta da, aslında çocukluğumda ailemle hiçbir şekilde bağ kuramadığım gerçeği. hatta ısrarla ve defalarca suistimal edilen güvenimin hiç gelişememiş olması; dolayısıyla o zamanlardan aldığım kararlardan olan "sadece yalnızken özgürüm" ve "insanlar güvenilmezdir"i yetişkinlik hayatımda da tüm ilişkilerimde büyük bir istikrarla devam ettirişim.

eğer kolaylıkla insan çıkarabiliyorsanız,
    hatta bir taraftan da yalnızlık çekiyor ve içinizde kocaman bir boşluk taşıyorsanız,
    belki sizin de çocukluk kararlarınız ve anılarınıza dair bir içgörü kazanmanız gerekiyordur.
  • hayatimdan cikarirken hadi bi siktir git yaaaa demeyi de eksik etmiyorum. bu da kafa amk