• hiçbir şey için geç değildir.

  tam şu an o elinizdeki klavye midir ne sikimse işte, onu yavaşça bırakın ve bir adım atın. korkmayın, deneyeceğiniz şeyde başarısız olmak ömür boyu nefret ettiğiniz işte çalışmak kadar kötü değil.

  mal mal insanlarla aynı ofiste bir ömür geçer mi, gidip toki'den ev alıp 15 senesini bağlar mı lan insan 98 metre kareye? sonra kölesi olur mu patronunun?

  iğrenç insanların yüzüne gül, nefret ettiğin kıyafetleri giy, sikinde olmayan kelimeleri telaffuz et, işsizlik haberleri okuyup haline şükretmek adı altında kendini kandır, kaderine razı ol, 40 yaşına geldiğinde antidepresan manyağı ol. lan bu kadar mı korkaksınız, bu kadar mı ucuz sizin hayatınız?

  neymiş efendim bizim yan binadaki hayri abilerin kızı okulu bir sene uzattığı için hayata bir sene geç atılmış, bir senesini kaybetmiş hayatından. sizin hayat dediğiniz şey bir patronun kucağından başlayıp oradan inice mi bitiyor?

  sonra 50 yaşınıza geldiğinizde "ulan o gün binecektim o uçağa" demeyin.

  evet sana diyorum, hani sıcak sahil kasabalarında yaşamak istiyorsun ya hep. hadi toparla eşyalarını, git orada garsonluk yap. daha mutlu olursun. 10 seneye oranın kurdu olursun, iyi kazanır, iyi yaşarsın.

  daha ne bekliyorsun? bak hala burda!!!

  edit:
  (bkz: hayatından memnun olmayanlara tavsiyeler /@bayermuhen)
 • hani sen diyorsun ya "eğer erkek olsaydım alır başımı giderdim" diye. ama gidemiyorsun, kadınsın. korkuyorsun. korkma. erkekler sikleri üzerinde yürümüyor yavrum. hadi hazırlan, gidiyoruz.
 • bir daha asla "ortak hayat" "hayatı birleştirme" gibi alengirli laflara itibar etme. yalnız geldin, yalnız gideceksin.
 • geriye dönüp bakma. sakın. rüyana girer.
 • kimsenin malına güvenme. ne umarsan kendinden um. tüm başarısızlıklarını kendine mal et. kimseyi şuçlama. iş suçlamaya gelirse en masum insanı bile suçlayacak 3328728 adet şey bulursun. şey işte, her şey.
 • hani bir hayalin var ya, çocukluktan beri. o aklına geldiğinde tam olarak şöyle bir şey geçiyor aklında: lan olsa ne süper olurdu, ama biz kim bunu olmak kim...

  ya sokacam hayaline arkadaş. hayal kurmak en bedava iş. sen gerçekten istiyorsan bunu becermeyi, önce bu işin nasıl yapılacağını öğren. nasıl yapılacağını bildiğin bir işi yapamamak diye bir şey olduğunu sanmıyorum.

  hadi git öğren, önce nerden başlaman gerekiyor, nasıl olacak bu işler.
 • sonuca ulaşmayacak tavsiyelerdir. ne yazarsak yazalım burnunun dikine gidecek okuyanlar. evet tavsiyemi buldum, azıcık laf dinleyin!
 • senin tek problemin ne biliyor musun? hayır hayır kıçının kafandan büyük olması filan değil. senin tek problemin (the point is..) kendini keşfedememiş, gücünün nerelere kadar uzanacağını bilememiş, hayal gücünü küçültmüş olman.

  senin tek problemin kardeşim sana içinde 69493893939389922 insan olan bir dünya sunulmuşken tek bir insana kafayı takıp sonunda öz güvenini paspas etmiş olman.

  senin tek problemin 500 milyon kilometre karelik bir dünyada yaşama rağmen milliyetçi zırvalarla, vatan toprağı geyikleriyle gözünün görüş olanının edirneden öteyi, ığdırdan beriyi görememesi.

  senin tek problemin dostum, iki yıllık yüksek okul okurken her gün 4 yıllık okuyamamın ezikliğini yaşamana rağmen 4 yıllık okula gitmek için hiç bi şey yapmaman.
 • zorlama. kimse hayatından memnun değil.
 • daha da sinir sahibi veya ümitsizliğe kapılmamak için recep tayyip erdoğan'ın konuşmalarını izlemeyin.
hesabın var mı? giriş yap