• hiçbir şey için geç değildir.

  tam şu an o elinizdeki klavye midir ne sikimse işte, onu yavaşça bırakın ve bir adım atın. korkmayın, deneyeceğiniz şeyde başarısız olmak ömür boyu nefret ettiğiniz işte çalışmak kadar kötü değil.

  mal mal insanlarla aynı ofiste bir ömür geçer mi, gidip toki'den ev alıp 15 senesini bağlar mı lan insan 98 metre kareye? sonra kölesi olur mu patronunun?

  iğrenç insanların yüzüne gül, nefret ettiğin kıyafetleri giy, sikinde olmayan kelimeleri telaffuz et, işsizlik haberleri okuyup haline şükretmek adı altında kendini kandır, kaderine razı ol, 40 yaşına geldiğinde antidepresan manyağı ol. lan bu kadar mı korkaksınız, bu kadar mı ucuz sizin hayatınız?

  neymiş efendim bizim yan binadaki hayri abilerin kızı okulu bir sene uzattığı için hayata bir sene geç atılmış, bir senesini kaybetmiş hayatından. sizin hayat dediğiniz şey bir patronun kucağından başlayıp oradan inice mi bitiyor?

  sonra 50 yaşınıza geldiğinizde "ulan o gün binecektim o uçağa" demeyin.

  evet sana diyorum, hani sıcak sahil kasabalarında yaşamak istiyorsun ya hep. hadi toparla eşyalarını, git orada garsonluk yap. daha mutlu olursun. 10 seneye oranın kurdu olursun, iyi kazanır, iyi yaşarsın.

  daha ne bekliyorsun? bak hala burda!!!

  edit:
  (bkz: hayatından memnun olmayanlara tavsiyeler /@bayermuhen)
 • hani sen diyorsun ya "eğer erkek olsaydım alır başımı giderdim" diye. ama gidemiyorsun, kadınsın. korkuyorsun. korkma. erkekler sikleri üzerinde yürümüyor yavrum. hadi hazırlan, gidiyoruz.
 • bir daha asla "ortak hayat" "hayatı birleştirme" gibi alengirli laflara itibar etme. yalnız geldin, yalnız gideceksin.
 • geriye dönüp bakma. sakın. rüyana girer.
 • kimsenin malına güvenme. ne umarsan kendinden um. tüm başarısızlıklarını kendine mal et. kimseyi şuçlama. iş suçlamaya gelirse en masum insanı bile suçlayacak 3328728 adet şey bulursun. şey işte, her şey.
 • hani bir hayalin var ya, çocukluktan beri. o aklına geldiğinde tam olarak şöyle bir şey geçiyor aklında: lan olsa ne süper olurdu, ama biz kim bunu olmak kim...

  ya sokacam hayaline arkadaş. hayal kurmak en bedava iş. sen gerçekten istiyorsan bunu becermeyi, önce bu işin nasıl yapılacağını öğren. nasıl yapılacağını bildiğin bir işi yapamamak diye bir şey olduğunu sanmıyorum.

  hadi git öğren, önce nerden başlaman gerekiyor, nasıl olacak bu işler.
 • senin tek problemin ne biliyor musun? hayır hayır kıçının kafandan büyük olması filan değil. senin tek problemin (the point is..) kendini keşfedememiş, gücünün nerelere kadar uzanacağını bilememiş, hayal gücünü küçültmüş olman.

  senin tek problemin kardeşim sana içinde 69493893939389922 insan olan bir dünya sunulmuşken tek bir insana kafayı takıp sonunda öz güvenini paspas etmiş olman.

  senin tek problemin 500 milyon kilometre karelik bir dünyada yaşama rağmen milliyetçi zırvalarla, vatan toprağı geyikleriyle gözünün görüş olanının edirneden öteyi, ığdırdan beriyi görememesi.

  senin tek problemin dostum, iki yıllık yüksek okul okurken her gün 4 yıllık okuyamamın ezikliğini yaşamana rağmen 4 yıllık okula gitmek için hiç bi şey yapmaman.
 • olum salaksın yemin ediyorum. tam bir salaksın sen. hişş sana diyorum, bakma arkana sağına soluna. sen sen, evet sen.

  tamam iyi, bir iş buldun boğazını doyuruyorsun da hayvan mısın olum sen boğaz tokluğuna yaşıyorsun. hayat standardın yüksek olabilir. standart yükseldikçe boğaz doyurmanın da hayat standartı yükselir. bundan 100 sene önce boğaz doyurmak karnını doyurmakken bugün kombili evde yaşamak olabilir. yani kombili, asansörlü evde yaşıyorum diye bir bok yapıyorum, büyük adam oldum sanma, nerden nereye geldim deme.

  sen önce bana şunu söyle: hacı sen kendi yeteneklerini keşfettin mi? gerçekten şu an patronuna siktir çekip 2-3 yıl uraşsan müzikle filan, cidden büyük bi yıldız olabilir misin?

  ya da şu taksidini ödediğin evi devredip 600 cclik honda motor alsan, yarışlara filan takılsan bi kenan sofuoğlu olurum ben diyor musun?

  diyorsan git yap amk. en azından dene. en azından denemeden de gelme buraya.

  gerçek başarısızlık bir işi yapmaya çalışırken işin ters tepmesi değil, yapabileceğine inandığınız bir iş varken hiç bir bok yapmamanız.
 • illa sizi mutlu eden şeyi yapmak için 6 ay ömrünüz kaldığını öğrenmeniz mi gerekiyor. neden senin püskevitin yok, neden sen bir bombacı mülayim olamıyorsun.
 • eğer evinizde huzurlu değilseniz, işten, okuldan ya da herhangi bir yerden evinize gelirken mutlu olmuyorsanız, kapının önüne gelince içeri girmek istemiyorsanız ama sırf buna mecbur olduğunuz için giriyorsanız içeri... bişi dicem. yarrağı yemişsiniz. muhtemelen o eve girmek istememe sebebiniz içeride karşılaşacağınız suratlardan biri veya bir kaçı.

  hemen ikileyin oradan. ailenizse onları terkedin. bağlarınızı koparmanız gerekmez. terkedin o evi!!!!

  bir insanın sahip olabileceği en güzel şey kapısından içeri kendini attığında bir ferahlık hissettiği, dışarıda eğlenirken bile özlediği bir evdir. gerisi hikayedir bu hayatta.

  artık evden mi kaçarsınız, evi mi terk edersiniz, başka eve mi çıkarsınız bilmiyorum. hadi naş. şu dakka toparlanın. sabah gelip alacam siz taksiyle.
246 entry daha
hesabın var mı? giriş yap