şükela:  tümü | bugün
 • erkeklerin bundan anladigi evlenmektir. kene gibi bir kurulu/ duzenli hayata yapisip kendilerini upgrade etmek.
 • ev temizliği için bir kadın bulup, düzenli seksi sağlayabilen, genellikle 25 yaşını geçmiş erkeklerin hedefidir.

  bir araba ve iyi bir kartviziti de varsa kızlar tarafından av olarak görülebilir. ama hayatını düzene sokmuş bir erkek 35'e kadar kaçar evlenmekten. hayatını düzdürmekten hoşlanmaz.
 • gocebe hayattan vazgecip bir yere kok salip "ev"lenmek manasina da gelebilir.
  [entry icin onerilen fon muzigi: "ben tanri misafirriiii yiiiimmm, yersiz bir gariiii biiiiimm"]
 • hiç bi zmn uygulanamaz ki..her gece 'bu hafta bi daha hiç içmicem' diip ertesi günün akşamı elinde şarap şişesiyle oturmak buna örnektir.her gün ders çalışılmalıdır.düzenli uyku gerekir.derse geç kalınmamalı ki zaten hiç bi ders ekilmemelidir.ek olarak sınavlara 5 ay önceden çalışılmalı.sebze yenilmeli.düzenli egzersiz yapılmalı.günde 4 öğünden fazla yenmemeli.protein,karbonhidrat,yağ oranı istatisliklere uygun olmalı.ve tabii ki sevgili ziyareti günleri olmalı bunların dışına kattiyen çıkılmamalı.zor günler için para biriktirilmeli.her gün bakımlı olmak gerekli.kavgalılarla barışılmalı.zaman birimlerine itaat edilmeli.temizlik yapılmalı.giysiler kronolojik sırayla..fln..bi gün patlamaya yol açar..a pig in a cage..feeding on antibiotics..
 • pek zordur. hele bir ton, dugum atilmasi gereken uclar acikta bingil bingil sallaniyorsa. hayatinizla omlet yaptiktan sonra onu geri yumurta haline sokmak pek kolay olmayacaktir. bil hassa tavanin kenarindan disari sarkmis yanip, kizarmis kisimlar insani cileden cikarabilir.
 • genelde yeni bir iş, yeni ev, farklı bir semt, yeni biz kız arkadaş, mali duruma göre, yeni bir araba, yeni hobiler diye uzayıp giden kümeye dahil olma isteğidir. tıpkı bu pazartesi rejime ya da spora başlıyorum deyip, hep ertelemek gibidir. hayatini, * duzene soktuktan bir sure sonra yeni bir duzen aramak insanın doyumsuzluğunun ispatıdır.
 • en iyi düzen düzensizliktir felsefesi çerçevesinde çok rahatça gerçekleştirilebilecek durum.
 • bunu basarmak icin bir harekete gecenler vardir, bir de dusunenler.
  ilk kategori basarili olur ya da olmaz, ama bir ihtimal vardir.
  ikinci kategori dusunerek hayat duzene girmeyecegi icin hic bir zaman basarili olamaz.
 • bazen siz istedikçe, çabaladıkça, çırpındıkça feci şekilde 'bi çarparım bi de yer çarpar' diye iten şey. siz güzellik yaptıkça, adım attıkça ısırıp ısırıp kopartır. kim kimi neye nereye sokuyor belli değildir yani.
 • hep isteyip de yapılamayan şey bazılarımızın hayatında.. tezdi, staj raporuydu, kurstu, kpss' ydi, ıvırdı zıvırdı derken güzelim mayıs ayının tadına huzuruna varmak varken sürekli arayışlar koşuşturmalar.. yok yeter valla sıkıldım; düşündükçe yokolma hissiyatım artıyor, böyle bir şey olsa bir süreliğine çekip gitsem, döndüğümde her şey rayına oturmuş olsa bana sadece son düzenlemeleri yapmak kalsa.. sorumluluktan kaçmak mı ki, kendini güçsüz hissetmek mi.. ya da umutlardan umutsuzluğa gidilen anlar mı.. umut veren ne kaldı ki; yaşama sevinci aşılayan, gülümseten şöyle içten mutluluk veren bir anlık da olsa.. yine kötümserim evet; her şeye karşı, hayata karşı olumsuzum, isyanlardayım her düzene ve düzensizliğe; olanı bozan, rayından çıkaran, benim yerime alınan kararları bana yaşatan herkese kızgınım.. alayına isyan ölümüne gider yeter be durdurun dünyayı inecek var!!

hesabın var mı? giriş yap