şükela:  tümü | bugün
  • minimalizm hakkında son derece ikna edici, profesyonel videolar paylaşan zeynep yörük isimli kadın bir uzman tarafından yönetilen youtube kanalı.

videoların kalitesi işi uzmanından dinliyormuş hissi veriyor. yöneten zeynep yörük, kendisine minimalist yaşam danışmanı diye boşuna dememiş demek ki.

tavsiyem, arkadaşımızı dış görünüşüne göre yargılamadan yediden yetmişe herkesin izlemesidir. şu ahir hayatımızı nasıl daha yaşanılır ve daha enerjik geçireceğimize dair adım adım anlatmış.

ilk izlediğimde hemen ikna olmuş ve hayata geçirmiştim. o gün bugündür hem yaşam alanımda hem de sosyal çevremde daha bir mutlu, daha bir hafif hissederim.
  • gereksiz insanlardan kurtul yeter...
  • zeynep damla yörük, 1987 izmir doğumlu. "minimalist yaşam danışmanı" olduğunu naklediyor çeşitli sosyal medya enstrümanlarında. "minimalist yaşam" üzerine "danışmanlık hizmeti" dahi veriyor. bakın çok enteresan! internetten basit bir aramayla ulaşılacak, toplasan üç saatlik bir bilgi kümeciği ile para kazanıyor yani zat-ı muhterem.

örneğin evdeki kitaplıkta, kitap azaltımı yaparken izleyeceğimiz yolu anlatıyor. kitap biriktirmenin bir hastalık (bibliyomani) olduğundan söz edip, buna bi son vermemiz gerektiğini anlatırken, okumadığı halde kitap alan insanları örneklem kabul ediyor yalnızca. ilber ortaylı, celal şengör, pelin kesebir, pelin batu, tarık tufan, selahattin yusuf gibi kitap yiyen insanları es geçiyor. kitap biriktirmek, onun tabiriyle "kitap hapsetmek" de bir haktır en nihayetinde. kitapların içinde olmak da bir kazanımdır. pek çok şeyden vazgeçip de parayı kitaba gömmüş bireyin, kitaplarını elden çıkarmama arzusu da gayet anlaşılır bi şeydir benim safımda...
  • an itibari ile youtube kanal videolarına erişilemeyen youtube kanalı.
  • internet ortamında en çok istifade ettiğim bana yeni bi ufuk açan kanaldı.
    kapanmasına üzüldüm ama şimdiye kadar izlediğim videoları bile çok şeyi değiştirmeme yardımcı oldu.

teşekkürler.
  • kapandığını görünce çok üzüldüğüm kanal. kendisini çok severek takip ediyordum, hatta birkaç gün önce çok yakın bir arkadaşıma önermiştim, hakkında konuştuğum zaman kanal kapanmış oysa ki. pek ihtimal vermiyorum ama umarım geri döner.