• belki gençlik yılları sırasında, belki gençlik yılları geride kalırken, belki orta yaş bunalımı sırasında, belki de ölüm yakınken insanların yapabileceği eylem. çekilecek olan bu film dram da olabilir, komedi de, aksiyon da. belki de en iyisi daha çocukken karar verip ona göre yaşamaktır çünkü devamının çekilmeyeceğine emin olabileceğiniz tek filmdir.
  • (bkz: beş saat bakışmalı sanat filmi)
    yazar burada hayatının sıkıcılığından ve monotonluğundan bahsetmektedir.
  • düşündüğüm ama net bir sonuca varamadığım eylem. sanırım yönetmeni nuri bilge ceylan ya da zeki demirkurbuz olurdu. türünü tam bilemedim ama monotonluğundan hiç şüphem yok.
  • psikolojik gerilim ve sanat filmi kırması olacağı sonucuna vardığım eylem. hem de yarısında çıkıp gitmek isteyeceğiniz türde. öyle ki o kadar gereksiz detaylar, huzursuz bekleyişler, tek düze gibi görünen karmaşalar var ki rahminiz daralır lan yeminle. ben bir şey anlamıyorum da yönetmenin bir bildiği var demek ki deyip geçiyoruz işte. napcan.
  • benimki spor müsabakası olurdu, eminim.

hatta maçı da yazayım tam olsun: 0-0 biten lecce cagliari maçı.
  • aslında pek düşünmeme gerek yok.
    benimkisi tam bi loser hikayesinden yola çıkarak kesinlikle dram filmi olurdu.
    konulara gel...

-ayrılık üzerinden 4.5 sene geçmesine rağmen tek kişiyi sevmiş,sayısını bilmediğim ilişkim olmasına rağmen her bedende onu aramışım. uzun bi süre sonra konuştuğumda da " olmaz " yanıtını almışım. 4.5 sene lan 4.5 sene!
    - dershane yıllarında internet üzerinden bi kızla tanışılmış,çıkmaya başlanmıştır.bi gün halı saha maçından çıkıp," aşkım napıyosun? :) " temalı mesajıma gelen aramayı açtığımda,çok muhabbetim olmasa da,tanıdığım bi çocuğun açması ve bana sövmesi. kız tarafından boynuzlanmak...
    - zamanında bi kız için sevgilimi terketmiştim.nasıl bir ah ettiyse,20 gün sonra ayrılmıştım o kızdan. bahsi geçen kız,1. maddedeki kız. sonra zaten kendime gelemedim.
    - ilk üniversitemi 3 onur belgesi ile tamamlamışken,2. üniversitemi okuduğum son 3 yılda, hazırlıktan kalıyorum. başarımı üşengeçliğime borçluyum.öğlen 1-2 yatıp akşam 10 gibi uyanıyorum ve sabahlara kadar dota 2 oynayan bi asosyal insana büründüm.
    -hayalini kuramayacağım güzellikte kaç kızı, buraya yazdığım yazılar ile kaybettim.bazen kendime çok kızıyorum. bi sevgilin varsa,sadece onu düşünüceksin.eski sevgilin hakkında hiç birşey yazmıcaksın. mazide kalıcak o an..
    -yılbaşı gecesi planlar kurup,istanbuldan gelecek olan sevgiliyi beklemek de bunlardan birincisi zaten.sabah uyandığımda telefonumda " üzgünüm yapamıcam " mesajını gördüğümde yastığa sarılıp nasıl ağladığımı da biliyorum.
    -yaşıtlarım evlenmiş,çocuklarının fotoğraflarını facebook profillerinde paylaşan adam-kadın lar olmuşlar.ben hala 23üne gelmiş,hazırlık sınıfında okuyan,aslında 3. senesi olduğu için derslere girme lüksü olmayan (hazırlık fakültesinde örgün eğitim hakkını dolduran ) , sabahlara kadar mal mal işler yapan bi ezik oldum.
    -dünya çapında 10 saniyede 100 metreyi koşabilen insanlar var. bense,hafiften pofuduk koltuğuma uzanmış,üstünde fakir battaniyesi olan,mutfağa gidip yemek yapmaya üşenen biri oldum.öyle koca götlü,pc başında pinekleyen biri de değilim ha.aksine zayıflıktan ölcem yakında.
    -allaha şükür tipimin yerinde olduğunu düşünüyorum.istesem gerçek anlamda bişeyler yapabilirim. ne bileyim istediğim kızı falan tavlarım ama siktiğimin utangaçlığı yüzünden bi bok yapamıyorum.millet partilerde içip içip kuduruyo,ben evde oturup pc başında geçirmeyi daha fazla seviyorum.
    - yılalrdır görmediğim insanları sokakta gördüğümde,sırf tutmasın diye kafamı çevirip görmemiş gibi davranabiliyorum.
    - 20 gün sonra geçmem gereken bir sınavım var. 1 hafta önce arkadaştan bolcana not aldım ama daha olduğu yerden bile kaldırmadım. hatta bırak kaldırmayı,pc başında yediğim bisküvi,çikolata vs vs ambalajlarından görünmüyo kitaplar. tabaklarda cabası.
    -bazen o kadar aceleci davranıyorum ki,bi ilişkim olduğunda ilk geceden eve atıp,sevişmek istiyorum.artık bundan bile o kadar sıkıldım ki,bırak sevişmeyi,ilk öpüşmemin bile aylar sonrasında olacağı bir kız olsun istiyorum. şuanda bi tane beğendiğim kız var. arkadaş " yapalım sana hadi :) " demesine rağmen,detayları konuşmak için " bi gece kahve içmeye çıkalım orda konuşuruz " demesine rağmen,tam 2.5 haftadır kızı arayıp sorduğum yok. tam bi çıkarcı oldum amk tam.
    -içimdeki sesi de sikeyim. tam diyorum ki yeter artık yarın yeniden başlıyoum diyorum ama ertesi gün olduğunda içimden bi ses " ya siktiret amına koyim ne uğraşcan " diyo.haklı görüp yapmıyorum.
    -tam 4 gündür,bakkala sigara ihtiyacımı gidermek haricinde dışarı çıkmıyorum. bi cam pencere bile açmadım daha.oksijen kokusunu unutuyorum bazen.

tam neyim biliyomusun?
    hani kaybedenler kulübünde tv başında pinekleyen ve sürekli standart standart diyen tip var ya hani,tam da o oldum...

nasıl da dolduysam amınakoyim.
  • garip lan. mesela ben şimdi düşündüm. kesin david lynch filmi olurdu. zira hayatım bi boka benzemiyor. ve fakat aynı zamanda da aslında hayatım çok anlamlı; ama siz anlamadınız ibneler diye bok da atabilirim. çok yönlü. evet. david lynch iyidir. azıcık egoma oynayayım amınakoyim.
  • (bkz: american pie)

kabilinden bi film olabilirdi pekala.

benim değil tabi, bi arkadaşın.
  • (bkz: the it crowd)

adam filmini degil ama dizisini cekmis.
hesabın var mı? giriş yap