şükela:  tümü | bugün
  • edebiyat hocamdı.

umarım burayı okuyordur.

ben hocamı hiç sakallı görmedim.hep de şık takımlar giyerdi.derste öyle sıkmazdı.ilk 10 ve son 10 dakika bizi serbest bırakırdı.gayet dersini de işlerdi.abim olsa o kadar sevmezdim.hiç öyle ketum sert hoca değildi.sınıfta ''kim edebiyat öğretmeni olmak istiyor'' diye sormuştu.ben ve arkadaşım el kaldırmıştık.bizden başka edebiyat kazanıp okuyan olmadı.

yıllar sonra tek farkla iki arkadaş olarak hocamızla aynı kaderi yaşamıştık.tek farkımız hocamızla aynı türkiye nin en iyi üniversitelerinden bir üniversitede farklı fakültelerden o eğitim biz fen edebiyat çıkışlı olmamızdı.

yıllar sonra google amcaya hocamın adını yazdığımda hocamın dereceyle okulunu bitirdiği okurken yazın lokantada kışın yabancı dil kursunda öğretmenlik yaparak okuduğu kpss ye ilk girenlerden olduğu atandıktan sonra bile maddi imkansızlıklarından dolayı öğrenci evinde kaldığını öğrenmiştim.

ben öğretmen olduğumda bu mesleği sevmediğimi fark ettim.sözelin en iyisi diye bu alana gitmiştim.aradan 10 sene geçmişti.türkiye de köprünün altından çok sular akmıştı.eğitim çok farklı noktadaydı.benim zamanımdaki eğitim sistemine göre öğretmen olarak yetiştirilmiştim belki de en büyük detay buydu.

şu an çok farklı noktada başka sektör için yeniden okumaya başlamıştım.