şükela:  tümü | bugün
  • tanıdıktan sonra, kabul etmek huylarını ve değişmeden bir olmak mevzuu var ki onlar da hakkaten çok zor..
  • çok doğru önerme. daha bu işin ilk aşaması olan o insana ulaşmak aşaması bile çok zor olabilir. ona ulaşmaya çalışırken o sizi umursamayabilir, umursadığında sizin tarafınızdan tanınmak istemeyebilir veya sizin bu çabalarınızı bir şov olarak görüp, sizin şov yapan bir salak olduğunuza inanabilir. işin kötü tarafı, o fark etmiş olsun veya olmasın, siz harbiden şov yapan bir salağa da dönüşebilirsiniz. sonra gün gelir de bu gerçeği fark ederseniz içiniz sıkışır, ne yapacağınızı şaşırırsınız. sonra mesela buraya gelip böyle saçma sapan şeyler yazabilirsiniz.
  • insan kendini bile doğru dürüst tanıyamazken, bazen kendi yaptıklarına bile anlam veremezken başka insanların iç dünyasını anlamlandırmak takdir edersiniz ki imkânsızlaşacaktır.
    tüm kalbimle katıldığım, doğru olan önermedir.
    ben evet diyorum.
  • insanlar onlara bir şeyler anlatmanızdan hoşlanıyorlar, mütevazı ve güven veren bir ses tonuyla yeterince şey anlatırsanız sizi tanıdıklarını sanıyorlar, ama aslında tanımıyorlar, sizin hakkınızda bir şeyler öğreniyorlar sadece, çünkü öğrendikleri şeyler olgular, –duygular değil; herhangi bir şey hakkında ne düşündüğünüzü, başınıza gelenlerin ve verdiğiniz kararların sizi nasıl siz yaptığını bilmiyorlar. onların yaptıkları şey kendi duyguları, düşünceleri ve tahminleriyle boşlukları doldurmak, sizinle çok az ilgisi olan yepyeni bir yaşam yaratmak, böylece artık güvendesiniz..

    per petterson - at çalmaya gidiyoruz