şükela:  tümü | bugün
 • herşey için çabalaman gerekir, sonuna kadar hemde,
  onda da bazen başarırsın , çoğu zaman olmaz.
 • olmayan durumdur
  nelson mandela nın dediği gibi

  asla kaybetmen ya kazanırım ya öğrenirim
 • bir süre için sinir ve moral bozucu bir durum olarak gözükse de, bir süre sonrasında aslında kazanan olunduğunun tecrübe edinildiğinin farkına varılan hissiyattır.

  eğer bir takım insanların hayatlarında yaşadıklarını bir türlü yaşayamadığınızı, buna laik olmadığınızı düşünmeye başladıysanız; muhtemelen doğru bir yoldasınız. bu kariyer, aile, aşık olunan kişi, sevgi beslediğiniz insanlar, güven duyduğunuz ama her seferinde yanıldıklarınız... hepsi için geçerli.

  eğer elinizi attığınız her şeyde başarılı olma kabiliyetiniz varsa; birileri sizi toplum içerisinde 'aykırı' duruş sergilemenizden, çoğunluğa tuhaf ya da absürd, anlaşılması güç gelecek davranışlarınızdan, keskin - özet tavırlarınızdan, samimi duruşunuzdan ötürü çektiğiniz insan kalabalığı ve lider ruhunuzu besleyeceğinden ötürü nefret edeceklerdir. son derece sosyal, özgüvenli biriyseniz, bu; siz konuşmaya başladığınızda, ilgiyle sizi dinleyen insanların yanında bulunan kişiliklerin hazım sorunlarıyla ilgilidir.

  hayatınız boyunca ayağınızı kaydırmaya çalışacak ve muhtemel başaracak kişiler, gözlemleyebildiğince haklı olduğunuzu düşündüğünüz konularda kuşkusuz her defasında masumu oynayacaklar, söylemlerinize karşı herhangi bir karşı duruşta bulunamayanlar ve daha niceleri... istediğiniz kadar kendinizi geliştirin, hiçbirisi için yeterli olamayacaksınız ve onlar da sizin için bu anlamda doyum noktası olmayacaklar...

  güzel bir örnekle sonlandıralım bu sözde 'kayıp' mevzusunu. şu sıcak yaz aylarında tepedeki güneş ışıltısıyla hepimizi kendinden bezdirir. diğer tüm mevsimlerin içinde hep yaz mevsiminin gelmesini bekler; geldiğinde ise bunalttığından ötürü bir an önce gitmesini arzularız. onsuz olmayacağını biliriz, bir tatil; kaçıştır bizim için, ama onunla da hayatın geçmediğinin farkındayızdır. burada kaybeden güneş değil, o gittikten sonra yataklarında soğuk gecelerin içinde uyuyanlardır.