şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte yazar olmak için gereken vasıflara sahiptir.
  • mutludur.
  • otobüste işi bırakmayı düşündüm.okuldan eve dönüyordum tam da.buradan gitmenin şu sıralar aklımda olan tek yöntemi okul ve transkript diye sanırım.
    sonra, öyle kolay bırakamayacağımı düşündüm.paraya ihtiyacım var, ihtiyacımız.otobüstekilere baktım.tabi bu bakış ilk olmuyor. böyle birkaç sefer daha bakmıştım.kendiliğinden bi' bakış, istemeden gelen düşünce, bu insanların hepsi mi çalışıyor? oradaki orta yaşlı kadın dışarı bakarken ne düşünüyor. o da mı çalışıyor.

kendime zaman ayırmayalı 4-5 sene kadar oldu. ne çabuk sıkıldığımı görmek biraz canımı sıkıyor.

aklıma, otobüsle devam ederken şu geldi. acaba ben de daha mütevazi bir yaşama mı yolalsam, isteklerim uçuk değilse de daha da törpülenebilir olsa..
    okul zaten bir muamma. iyi gidiyor ve bitiyor az kaldı. öyle pek iedalist olmasam, biraz az sıksam kendimi, bugünü ve yarını bugünden rahata almaya başlasam, başarıya ve iyi'ye sırt çevirme de değil hani bu. pek bulaşmasam hayallere.

uzundur içten içe bunu deniyorum. olacak gibi başlamadı. zaten inanmam ya!
    o isteklerin acısı çıkmalı. olsa da olmasa da bir kere düşündük dimi.
    neler olacak bakalım.huzursuzum.
  • boşluktadır. gayesi nedir bilmez. bir hedefi yoktur.
    çoğu zaman rahattır ama sonu hep acı biter.
    zaman zaman durduk yere hüzünlenir bir anlam arar ama onu da beceremez.
  • idealsizlik tek gizligeçittir özgürlüğe.
  • terliksi hayvandan hallice olmak.
  • "... hayat ticari bir uzlaşmadır. idealsiz de çok hoş bir ömür sürülebilir.'' dostoyevski
  • perdeyi kayıpsız kapatacak insandır.