şükela:  tümü | bugün
  • milyonlarca var bunlardan. adam akil verme derdinde her daim. sunu soyle yap, bunu boyle yapma. su ise girme; bu ise gir. "eee tamam muhittincim. akil veriyorsun da sen ne yaptin ulan tum hayatin boyunca. koca bir hic.

su ulkede en cok verilen sey akil olsa gerek. baska bisey degil. herkes tuttuguna akil verme derdinde. no thanks. ben almayayim.
  • nasıl olmazları dinlemek için ideal kişidir.
  • (bkz: terzi kendi söküğünü dikemezmiş)

ben matematik okudum, bok gibi olduğunu görünce kardeşimi sağlık sektörüne yönlendirdim. hem de zorla seçtirdim.

şimdi mezun oldu nereye başvursa geri dönüş alabiliyor. devlet atamaları sürüyle.
    işin başka yanı ben ona sunulan başlangıç maaşını öğretmenlikte (özel sektör) üçüncü (3) senemde kazanıyordum, hem de ondan daha fazla çalışarak.

bakarsanız ben bir bok başaramadım ama bacıma verdiğim akıl sayesinde o yırttı.
  • biraz haklı biraz da haksızlık barındıran bir başlık. üzerime alındığım için yazıyorum. maalesef coğrafyamız yapamadığı şeyleri çok olan, sınırlılıkları olan bir hayatı yaşayan insanlarla dolu. yapamadığı şeyleri çok olan insanlar da ukde kalıyor. bu da dilimize vuruyor. neredeyse herkes birbirine akıl veriyor. gel şunu beraber düzeltelim dediğinde bir bakmışsın uçmuş. laf var icraat yok. akıl vereni yine de dinlemek lazım diye düşünüyorum belki işimize yarar diye. bazıları çok abartıyor. olsun en azından onun gibi olmamak için ibret alırız.
    değişken1= ben
    değişken2= sen
    değişken1=ben: messi çok yetenekli hatta yetenek üstü bir futbolcu ama oynadığı üç öaçta bir şeyler yapmada olumlu bir etkisi olmadı. ne kadar yetenekli olursan ol sahada çabalamazsan
    kazanamazsın. sana destek olmaz ise takım arkadaşların tek başına bir hiçsin.
    değişken2= sen: senin elde ettiğin bir kupa madalya ufakta olsa bir başarın var mı. sen kim messi yi eleştirmek kim. senin hiç bir takımın olmadı.kitap da yazmadın. ünlü bir aktör de değilsin. araban da yok. yok oğlu yoksun. akıl verme sus. sus sus diyorum.
    değişken1= ben: tamam yeter söz bir daha akıl vermeyeceğim. susuyorum değişiyorum.
  • "ben şöyle hata yaptığım için öyle olmadı, o yüzden onu öyle yapma" tarzında akıl veriyorsa ciddiye alınabilir ama türkiye'de bunların sayısı çok çok azdır. bu tip insanlar "o hatayı ben yaptım sıçtım, onlar da yapsın sıçsın ekieki" diye bir köşede pusuya yatıp izler.
  • merhaba, ben muhiddin. sorularınızı yanıtlıyorum *

şaka bir yana, kendimi de bu duruma koyabildiğim başlıktır. biraz "terzi kendi söküğünü dikemez" meselesinden, biraz kendi kararlarını alırkenki hatalarından kaynaklı tecrübelerinden faydalanan bizim gibilerin, tavsiye verme konusunda normal insanlara göre daha iyi bir orana sahip olabileceğini düşünüyorum.

ya da, bir baltaya sap olma ihtiyacımızı bu şekilde gideriyor da olabiliriz. bilemedim.
  • eksinin kanserleri.