1. hayatın göbeğinden bakılınca anlaşılamayan, görülebilecek kadar uzaklaşınca da anlamı kalmayan önerme. madem öyle veya böyle anlamsız, o zaman önerme.
  2. e ama yaşamak için duygular gerekiyor sevmek gerekiyor üzülmek gerekiyor sevinmek ve mutlu olmak gerekiyor onu ne yapacağız üstad? diye anti tezi bulundurulabilir kısır döngüdür çok yanaşmamak gerekir.
  3. genellikle başkasına teselli amaçlı söylenen ,kendi hayat aforizması için uygulanabilirliği düşük olan önerme.
  4. hiçbir şey hakkında hiçbir fikri olmayan birinin teselli cümlesidir. sanki üzülmek insani bir duygu değilmiş, duygularımız tamamen kontrolümüz altındaymış, seçme şansımız varmış gibi! üzülsen, üzülme derler de, ağız dolusu bi kahkaha patlatsan aferin mi derler? yok nerde. neye, ne kadar üzülüp, neye ne kadar sevinmemiz gerektiğini hatırlatırlar durmadan. hayatta hiçbir şey üzülmeye değmeyecekse, sevinmeye de değmeyecektir. üzülemediğin bir şeyin aksine nasıl sevineceksin?

    bi insanın hayatında üzülmeye değecek, kaybettiğinde üzüleceği bir şeyler yoksa kazandığında sevineceği bir şeyi de yoktur.. ne b.ktan bi insan, ne b.ktan bi hayat!!