2 entry daha
  • genelde ilk tepki, dil cikarmak oluyor. gozlemledim, sallamiyorum valla. saklabanlik olsun diye degil de, tadina bakayim diye tahmin ediyorum. bebeklerin herseyi tatma tepkisi gibi bisi galiba.
  • afrikalı pek çok insanın yaşayamayacağı bir olay.
  • üniversitedeyken ispanyolca dersinde kar yağmaya başlamıştır ve hayatında hiç kar görmeyen kolombiyalı hoca marcos camdan dışarı baktığı bir an kar yagdıgını görür ve çığlıklar atarak zıplamaya başlar daha sonra camı açıp beline kadar sarkarak kar tanelerini yakalamaya çalışır. dumur içindeki sınıf camdan aşağı düşmemesi için marcos'u içeri çeker ama o camdan içeri dolan kar tanelerini bu sefer ağzıyla yakalamaya çalışır. derse geç kalan uykulu bir arkadaş içeri girdiğinde ise sınıf, ağzını bir karış açarak kar tanelerini yakalamaya çalışan hocayı açık pencerenin önünde ellerinden kollarından tutmaya çalışmaktadır. ilk defa kar görmek değil de ilk defa kar gören birini görmek çok daha komik oluyor böyle durumlarda.
  • hayatında ilk kez kar gören birinin yanında hayatının önceki evrelerinde sadece kar gören birisi varsa tuhaf durumlara neden olabilecek olaydır.
    o zamanlar güneyde pek fazla kar yağmayan bir ilimizde üniversite hayatını devam ettiren kahramanımızın * daha önce kar görmemiş adanalı bir oda arkadaşı vardır. bir gece ansızın yoğun bir kar yağışı sonucunda zeminde 10 cm kadar kar yüksekliği oluşmuştur (kartopu oynamak için yeterli ölçü). tabi bu durum başlangıçta 2 hafta önce memlekette evin önünde birikmiş 1,5 metrelik kar yığını içerisinden yol açmak için saatlerini harcayıp, kirpiklerine kadar donan kişiyi hiç ilgilendirmiyordur. fakat adanalı arkadaşın "oğlum hayatımda ilk kez kartopu oynayacam" ana fikirli yalvarışlarına daha fazla yürek dayanmaz ve çıkıp 3 saat (kar eriyene kadar) kartopu oynanır. dünyanın ne tuhaf bir yer olduğunu o zaman anladım. birinin çilesi başkasının pekala eğlencesi olabiliyordu.
    (bkz: anı anlatmak)
  • korkumdan ağlamışım annemin kucağında yere bıraktıklarında da annemin üzerine tırmanmışım.
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap