• (bkz: aile)

benden asla vazgeçmedikleri için kendimden vazgeçemiyorum.
  • toplumumuzda ki bence , birilerine kendini ispatlamaktır.çoğu kişi kendi için birşey istemez , hani deyimlerden atasözlerinden toplum yaşamı analiz edilir derler ya , bir laf vardır * diye.elalem ne der , bunu böyle yapmalısın , elalem ne der burada başarılı olmalısın vs gibi.
  • üreme dürtüsünün getirdiği karşı cins tarafından beğenilme isteğidir.

diğer davranışlar sadece bu isteğe hizmet eder.

(bkz: sigmund freud)
  • sagliginiz yerinde ise paradir.
  • (bkz: baba)
  • senin çok sevdiğinin, seni de çok sevmesidir.
  • hayattaki en büyük motivasyon kaynağı aşktır ama gerçek aşk. aşkı iliklerine kadar hissetmen lazım. eğer gerçekten aşıksan normalde yapamayacağın bir çok şeyi büyük bir motivasyonla, enerjiyle ve sınırsız bir cesaretle gerçekleştirirsin. aşk büyük bir motivasyon kaynağı olmakla beraber aynı zamanda yıkıcı da bir güçtür. eğer enerjini yıkman gereken engellere kanalize edemezsen seni hırpalamaya başlar. bu enerjinin kontrolü kaybedilirse insan kendisine ve sevdiklerine zarar vermeye başlar, kendisini durduramaz. telafisi mümkün olmayan yaralar açar. fakat o kadar büyük bir enerjiyi de kontrol etmek zordur, o da ayrı bir güç gerektirir. fakat bu güç kontrollü bir şekilde kullanılırsa yerküreyi titreten bir kudrete dönüşebilir. tabi bu söylediğim aşk "aaa çok güzel gözleri vaaar, bayılıyorum onaaa" tarzı bir aşk değil. benim kastettiğim aşk insana "onsuz nefes alamıyorum" dedirtecek seviyede şiddetli bir aşk. saatlerce sessizce birbirinizin gözlerinize baktığınız, ağzınızdan tek kelime çıkmadan konuşabildiğiniz, kalbinizin dile geldiği bir aşk. öyle bir aşka sahip olmak için de sevebilen bir kalbe ve saf bir sevgiye ihtiyaç vardır.
  • çoğu kişi için, karşıdaki kişinin yapamazsın başaramazsın demesi.
hesabın var mı? giriş yap