şükela:  tümü | bugün soru sor
 • durham üniversitesinden bir grup araştırmacının 134 farklı ülkeden 18.000'den fazla kişi üzerinde yaptığı "the rest test" sonucunda, hayattaki en huzur verici şeyler şu şekilde sıralanmış:

  1- okumak (% 58 )
  2- doğada zaman geçirmek (% 53.1)
  3- yalnız olmak (% 52.1 )
  4- müzik dinlemek (% 40.6 )
  5- hiçbir şey yapmamak (% 40 )

  https://www.dur.ac.uk/news/newsitem/?itemno=28980

  https://www.stylist.co.uk/…ss-health-benefits/66402

  efendim şimdi bu araştırma sonucuna göre, dünyanın en huzurlu adamı benim galiba. çünkü alanında uzmanlaşmış bir asosyal olarak en sevdiğim şeylerden birisi, yalnız başıma zaman geçirmek, bazen klasik müzik, bazen de dinlendirici başka bir müzik eşliğinde elimin altındaki kitapları okumak, okumaktan sıkıldığım anda da hiçbir şey yapmadan öylesine kendimi zamanın akışına bırakmaktır. yalnız listedeki benim için tek eksik kısım, doğada zaman geçirmek bölümü. eğer doğal yaşama ortamım olan, oturma odasındaki ebedi ve ezeli istarahatgahım - kanepemde geçirdiğim zamanlar da buna sayılırsa, listeyi tamamlamış oluyorum.

  şaka bir yana diyeceğim odur ki, modern toplumun ve kültürün size sürekli pompaladığı dışarı çık, eğlen, tüket, çılgınlar gibi yaşa propagandaların aksine, esas huzur kendinizde kardeşim, kendinizde!