şükela:  tümü | bugün soru sor
  • büyük mutsuzlukların yanında tam dayaklıklardır aslında, açgözlülükten olabilir mesela, ya da doyumsuz olmaktan, neyi istediğini gerçekten bilmediğinden de kaynaklanabilir. bu yüzden o küçük mutsuzluklara takılmayın, umut sarıkaya gibi espiri malzemesi haline getirin ve gülün o mutsuzluklarınıza çünkü zaman bugüne kadar size verdiği ve vereceği şeyleri sizden geri almak zorunda ki başkalarına da bir şeyler verebilsin. bu da demek oluyor ki zamanla zaten büyük mutsuzluklar da yaşıyor her insan ve o mutsuzlukları yaşarken illa ki bu küçük mutsuzluklar da yeterince can sıkmaya başlıyor. o küçük mutsuzluklara can sıkmak için her insanın hayatında belli zamanlar olacak ama kendinizle barışık olun ve bu küçük şeyleri de kafanıza takıp kendinizi kanser etmeyin.
  • orneklendirmeleri oldukca fazla olup sizin icin kucuk, baskasi icin "ya bi siktir git" dedirtecek mutsuzluklardir.

tipki clash of clans'da tam ganimet bulup saldiriya basladigin an sarjinin bitmesi gibi.
  • usb chazının her seferinde kesinlikle ters takılmaya çalışılması, yahu bir kerede tutturayım şunun doğru tarafını.
  • tam da aksam eve gidip, bira icip sadece bos bos tavana bakmaya ihtiyacin olan bi gunde, 1 hafta boyunca kalacak akrabalarin eve dolusmasi.

yalnizligimi istiyorum :(
  • yarın sabah için alarmı saat 6.10'a kurmama mutlu olmam bunlardan biridir.

çünkü normalde 5.40'ta filan uyanıyorum.

buna seviniyor olmam beni biraz mutsuz ediyor açıkçası. *
  • yemeksepetini beş tane çeyrek piyango bileti verdi. birkaç gün önce kazanmıştım, bugün çekilişi var ama unutmuşum. neyse gece rüyama girdi. 11 milyon lira kazanmışım. kazandığımı duyunca pek sevinmedim; çünkü 11/4 yaptığımda çıkan paradan tatmin olmadım. rüya işte! şimdi havadan 10 bin lira para gelse aydemir akbaş dansı yaparım. bu dans nasıl bilmiyorum ama adamı kafamda canlandırınca dansının nasıl olduğunu tahmin edebiliyorum.

rüyanın ilerleyen vakitlerinde (birkaç saniye sonrası) meğer ikramiyenin 44 milyon olduğunu, bana düşen paranın 11 milyon lira olduğunu öğrendim. evladını kaybedip gökyüzüne haykıran aktörler gibi yere kapaklanıp haykırdım. öyle yüksek sesle haykırdım ki rüyadan uyandım.

parayı ezemeden uyandım, çok koydu. en azından birkaç saniye tadını çıkarsaydım.

*şimdi baktım da büyük ikramiye 2,5 milyonmuş, peh. 625 bin liraya bir bok yapılmaz.
  • hoşlandigim bey bu saatte instagrama attigim storyi izledi. kiminle cima eyliyordun da bu saatte uyaniksin dogruyu soyle allahsiz!
  • anlık öfkeye ve hüzne sebep olur.

misal, çanakkale bozcaada ya gitmek istiyorum ama kış ortasında kalakaldım gidemiyorum.
    evet yaz ayları torbaya girdi.
  • güne son ses açık radyosunda “ingiltere’ye artık güneş doğmayan ülke diyorlar kehkeh” diye saçmalanan bir taksinin içinde sabah trafiğiyle başlayıp 2 saat süren ve hiçbir sonuç alınamayan bürokrasi maratonuna verilen arada öğle öncesi radyo programı gereksiz neşesiyle sınanarak ve çaya abanarak devam etmek mesela.

büyük mutsuzluklarıma küçük bir ara vermiş oldum. aslında işlevsel. ve fakat çarpıntım var.