şükela:  tümü | bugün
  • böyle bir kız varmış. başlığı da var bu kızın. fakat sıradan birkız olamaz bu. olsa olsa bizim kezban'dır bu. o yüzden kendine ayrıca bir başlık hak ediyor.

dahası var. hayattaki tek başarısı dedim ama bakmayın siz öyle dediğime. bu başarı diğer başarıların ağzını burnunu dağıtır. kariyermiş, eğitimmiş, kültürmüş (işte siz bildiğiniz bütün pozitif özellikleri sayın burada) bunların hepsi bu tek başarı önünde diz çöker, aman diler.

hayatının biricik amacı budur kezban'ın ve bu başarı her kapıyı açabilen maymuncuğa benzer (maymuncuk derken kelime oyunu yaptım. instagram'a konulacak fotolardaki beline sarıldığı dana var ya; o soyutlaştı maymuncuk oldu burada).

neyse işte. kezban hayatının "ultimate goal" üne ulaştı biz de çenemizi yoruyoruz burada. mutluluklar kezi...

kezban'ın avukatına edit: ne bu kezban'ı, ne de kamil'i tanımam, sevmem. burada anlatmak istediğim, bir insanın hayatta bu kadar ucuz bir fikre sahip olmasına karşı rahatsızlığımın dışavurumudur
  • bunlardan bir tanesi de benim eskiydi. gözleri fıldır fıldır zengin erkek arıyordu. kendisine saygısı olmayan biriydi zaten. kardeşleri bile saygı göstermezdi buna ve herkesin ortasında tekme tokat döverlerdi bunu. insanin kendisine saygısı olmayınca başkası da saygı göstermez elbet. şimdi de iran'da erkeklerin altına yatıyor. iki kuruş fazla versinler de bari bol bol yatsin. umrumda mi? tabi ki değil. çünkü bir kezbandan kurtuldum ve galiba onun sayesinde çok çok güzel bir kadınla tanıştım.
  • homo sapiens mağaradan çıktığından beri durum bu maalesef yapacak birşey yok.

yani bu durumu son dönemlere falan bağlamayın, bu hep böyleydi.

böyle kadınlar da hep vardı, böyle olmayan kadınlar da hep olacak.
  • kezban değil de beyin yoksunu diye düzeltilmesi gereken.

bak güzel kardeşim kamil, kezban gibi isimleri kullanarak insanlara hakaret etmeyi bir kenara bırakın gelin güzel güzel konuşalım. şimdi o bahsettiğiniz kadınların zaten allah belasını verir umarım; onları önce bir kenara atıp öyle gireceğim konuya:

adım kezban değil; iyiki de değil olsa zaten hayata küserdim o ayrı da ne geçiyor elinize kezban, kamil ve aklıma gelmeyen isimleri hakaret cümlesi olarak kullanınca bre öküzler. madalya vermiyorlarsa umarım kezban ya da kamil adında birine tez vakitte aşık olursunuz.

konuya geri dönecek olursak:

para için sevgili yapan şerefsizler kadın ya da erkek olun ciğeriniz beş para etmedikten sonra yanınızdaki kişinin cebinde para olsa ne olur olmasa ne olur. sizin de en az bu benzetmeyi yapanlar kadar zaten kafanız yok o yüzden hakaret de edeceğim hiç kusura bakmayın.

evet parasız bu hayatta bir bok olmuyor ama son model arabalara binip de, pahalı markaların ayakkabılarını ya da kıyafetlerini giyip çantalarını takınca insan olmuyorsunuz. kendi emeğinizle kazanıp, beraber çalışıp zengin olun canımı yiyin. ya da aşık olduğunuz insan öyle denk gelmiş olsun ona da lafım yok. ulan insan müsvetteleri o adam ya da adama kimden kaldıysa o serveti siz çatır çutur yiyin diye mi kazandı acaba sormadan edemeyeceğim. siz misiniz bir akıllı. ulan o adam da zengin olup sizin gibi avcılara kanıyorsa zaten o paranın çar çur edilmesini hak ediyor ya neyse. zengin adam görünce gözünde dolar işareti beliren karaktersizlere ben de gelmiş burada gece gece ne anlatıyorsam. allah da beni kahretmesin.
  • eğer hayatına girdiği erkeklere bunu belli etmiyorsa yanlış kızdır. şayet karşısındakinin parasının önemli olduğunu düşünüyor ve bunu dile getiriyorsa bir sorun yoktur.

ne istediğini biliyor, kimseyi kandırmıyor ve yolunda ilerliyorsa hatta helal olsundur.

fakir edebiyatı yapmayın, sen nasıl çirkin yaşlı bir kadınla birlikte olmuyorsun beklentilerin var onun da var. kimisi romantiktir, kimisi zihinsel paylaşım arar, kimisi de karnı doysun ister.

bunlardan bir tanesiyle bir süre arkadaşlık ettim,çok açık bir şekilde zengin koca zengin koca deyip durdu. buldu şimdi kendisi mutlu, kocası da mutlu, beklentileri uyuşuyor hatta çocukları da var. bir sorun görmüyorum.