şükela:  tümü | bugün soru sor
 • namusuyla para kazanacaktır.
 • profesörler tarafından desteklenmektedir. 60lı yaşların en güzeli ödülünü alabilecek ve ders anlatımından hanımefendiliğine her yönüyle taptığım profesör kadının ağzından çıkınca hayal kırıklığı yaşıyor insan.
  "böyle üzerinde formüller yazan desenli çantaları almayın. erkekler akıllı kadın sevmez. akıllı kadın salağa yatan kadındır. gidin tavlayın bi zengini. ye parasını. sen yine yüksek mi yapacaksın doktora mı yapacaksın, sana kalmış. ama bulun birini."

  toplum çürümeye yüz tutmuş, içinden profesör çıkarsan da kar etmiyor canım. yine kurtlu yine kurtlu.
 • bunların sadece ev kızlarından ibaret olduğunu zannederken,üniversitemdeki kızların da %75 inin böyle olmasıyla gercege uyandım.
 • tanıyordum ben bu kızı, ev arkadaşımdı kendisi.üniversitede sürekli lüks cafelere gider, bizim 1 aylık harçlığımızı kıyafete yatırırdı. pilotlara takmıştı bir ara kafayı. her gece başka pilot geliyordu bize.ben de hoşlanmam pilotlardan. bilen bilir pilotlar kendilerini karşı konulmaz sanırlar. genelde ukaladırlar. her gelen bana asılırdı,yüz vermedikçe daha da zorlarlardı. hatta bir gece uyandığımda odamda bulmuştum birisini de gecenin 3ünde evden atmıştım,kızla da papaz olmuştuk. her türlü tavizi verebilir bu kızlar amaçları için. amacına ulaştı mı derseniz,evlenmeyi onun kadar isteyen birisini tanımamama rağmen hala bekar kendisi. geçen mesaj attı "istanbul'a geliyorum kocanın zengin, bekar, yakışıklı arkadaşı var mı?"diye. standartını da düşürmemiş haspam.
 • hayatını 49 yıllığına kiralayan kızdır. evet vucudunu kiralayan kızlara ne denildiğini herkes biliyor. bu kişiler 3.sınıf insan muamelesi görürken zengin koca bulma kafadaki kızlar amaçlarına ulaştığında 1.sınıf olur(kendilerince). halbuki o 3. sınıf olarak gördükleri insanların yanından geçemezler.

  hayat kadını ile zengin koca arayan kızlar arasındaki benzerlik ve farkları bir düşünün.
 • (bkz: hostes)
 • ister profesör olsun ister aşağı mahalle kızı, -potansiyel- yavrularına en yüksek oranda hayatta kalma şansını sunabilecek erkek aramak dişiliğin doğasında vardır. fakat elbette kocasını parasına göre seçen dişi ile başka kriterler edinmiş dişi arasında fark vardır. bu fark da, böyle olduğunu farkına varıp bu güdünün saçma sapan seçimler yaptırmasına izin vermemektir.
  insan doğasını da yok saymamak adına yavruları (koca arayan kişi için genellikle henüz hayali hatta belki hiç olmayacak yavrular olduğunu hatırlatmakta fayda var) garantiye alacak tek kapital türü ekonomik kapital de değildir, sosyal ve sembolik kapitaller (bkz: bourdieu) hayatta kalma garantisi anlamında ekonomik kapitale beş basar...
 • diger hatunlarin 50 yilda ulasacagi sonuca, hizli ulasan kizdir.
 • hiçbir garipliği olmayan kızdır. nedir abi, en azından dürüst ve kendince mantığı var. kezban klişesinden de gına geldim. 'ileride' kızları da biliyorum. abi uyuşturucu kullanayım, anı yaşayayım, olabildiğince saçma cümeleler kurayım gibi yaşarlar. etiler ve boğaz hattı civarındaki platin saçlı karılar hiç şüphesiz ki hayatlarını daha anlamlı kılmıştır çünkü en azından faydacıdır. hiç vermeden nasıl orospu olunur bilmiyor olabilirsin sevgili sözlük ama böyle bir şey var.