• sanırım daha çok okurdum. soruyu "mevcut durumda aniden tek kişi kalmak " olarak algıladığım için, mevcut dünya kaynaklarının hepsi bana kalırdı. ben de bunları daha iyi kullanıp en azından tek başıma eğlenmek için daha çok öğrenmeyi seçerdim. yani sanırım.
  • edit: yazar arkadaş ilgili entry'i kaldırınca haliyle bu entry'im de anlamsızlaşmış. bu entry şunun üzerine yazılmıştı.

"hayattaki kişi olsan kitap nasıl var olacak," diyecek olan parlak zekalı arkadaşları baştan engellemek adına belirtmek istedim."
    sosyal filozof

"tek kişi biz isek, kitabı kim yazmış amk."
    penguent

evet. okumadan entry girmek. yeni ekşi sözlüğe hoş geldiniz.
  • asıl hayattaki tek kişi olsam okurdum. yapılabilecek en iyi etkinlik bu olabilirdi. çünkü bu her şeyden önce seninle konuşan biri yok demek oluyor. dolayısıyla kitap okumak belki sosyal insanın yalnızlığını bir nebze azaltırdı, diye düşünüyorum.
    yani, kitap okuduğumu diğer insanlara göstermek için mi okuyorum, onlarla kitap hakkında konuşmasam yine de okur muydum sorusunu arıyor bu soru anlıyorum ama şayet tek başıma yaşamaya katlanamayıp yaşamıma son vermediysem okumak en mantıklı şeymiş gibi geliyor.
  • üstteki bir yazarın da belirttiği gibi başlık "hayatta tek kalan biz olsak kitap okur muyduk?" şeklinde daha anlamlı oluyor ve sanırım kastedilen de bu. o yüzden bu minvalde cevaplayacağım soruyu.

evet. okurdum. teşekkürler.

çünkü çok kısa bir sürede elektrik kesileceği için doğal olarak internete giremeyeceğim ve hayatta kalmam için gerekli olan bilgileri en eski usullerden biri olan kitap okuma yöntemiyle öğreneceğim. sonra, bir şekilde hayatımı idame ettirebilirsem kafayı yememek için insanın arkadaşa ihtiyacı olacak. işte burada da yine kitaplar devreye giriyor. kitaplar olmasa tek başıma muhtemelen çıldırırım.
  • atamız cephede neden kitap okuyormuş biliyor musunuz?
  • başlıkta herhangi bir sorunun olmadığı kanaatiyle beraber, yazar arkadaşların muhteviyattan çok başlıkla ilgilenmeleri de ayrı bir olay.
  • esas hayatta tek kişi kalsak yapmamız gereken eylem.

neden? çünkü paylaşacağın, konuşacağın kimse yok. fena mı işte; geçmişte yaşamış harika insanlarla yazdıkları vesilesiyle konuşmuş, muhteşem dünyalarını tanımış oluyorsun. artık yaşamasalar bile.
  • başkaları için kitap okuyacak insan sorusu.

asıl yalnızken okuyacaksın başka ne yapacaksın? survivor mı izlicen aq?
  • soru kökündeki yanlış ifade beyin yakmaktadır, hayatta kalan tek kişi olsak kitap okur muyduk ? daha doğru bir ifade olacaktır.
    okurdum çünkü neden okumayayım ki ?
    edit:imla
hesabın var mı? giriş yap