• hiç kimseyle herhangi bir şeyi tartışmaya değmiyor, sadece kendimizi yoruyoruz.
  • hiçbir şey. doğru-yanlış, iyi-kötü, özgür-köle, haklı-haksız v.b kavramların bu kadar iç içe geçtiği, neyin nerede başlayıp nerede bittiğinin anlaşılamadığı ve dün bıçağın bir tarafında olan olgunun yarın diğer tarafa geçebildiği bir düzende, insan sadece öğrendiğini zannederek kendini kandırmaya devam eder.
  • tek bir kişinin yokluğu, çevrendeki tüm çokluğu hiç yapar.
  • -ailen dışında her şeyin yalan olduğu!

-insanlara güvenme konusunda çok fazla ısrarcı olmamak gerektiği!

-başkasının yardımıyla çıktığınız zirveden kendi başınıza inemeyeceğiniz gerçeği!

-sakin ve mütevazi bir hayat tercihinin,filmlerde gördüğünüz zengin ve şatafatlı bir -yaşamdan kat kat iyi olduğu.

-sevginin/maneviyatın her şeyi yenemediğini ama hayatınızda da eksik etmemeniz gerektiğini,

-her kadının duygu durum değişikliklerine karşı hazırlıklı olmanız gerektiği,
    bazılarını dünyadaki en güzel varlıklardan biri olarak tanımlarken yine bazıları ise saçmalıklar/aptallıklar/çocuksu hareketler yumağı olarak tanımlayabilirsiniz...
  • migren ve bira dostunuz değildir.
  • hayattan hiç bir şey öğrenilmeyeceği
  • insanların çok kötü olduğu. herkes sırtından bıçaklamak için yer arıyor. yalan söylemezsen, güvenirsen yüzde yüz aldatılırsın, kandırılırsın. her zaman acı çeken sen olursun insanlar hayatlarına devam eder.
  • 1000 doğru yapsan da insanlar 1 yanlışını konuşur ona göre yargılar
  • o kadar fazla yediremediğim, hayal kırıklığına uğradığım durumlar oldu ki artık herkesten her şeyi beklerim.
    kendinize ‘o öyle biri değildi, bu bana yapılır mı be’ gibi cümleler kurmayın, herkes her şeyi yapar, ve inanın onlar öyle biri.

hele ki en zor zamanımda tutulsun diye birine elimi uzatmak istemiştim,öyle bir geri çevirildim ki. bir daha birine ihtiyaç duymamayı öğrendim.

insan denilen varlık her an her şeyi yapabiliyor, seviyorum der ihanet eder, onsuz olmaz der iki günde unutur, yanında olduğumu bil der bi bakmışsın toz olmuş.

bunların hepsi bir güvene mi çıkıyor sevgiye mi iyi niyete mi bilmiyorum.

ama kimseye güvenmeyin. herkes herkesin bir hayal kırıklığıdır.

kimseden bir beklentiniz olmasın, şu saatten sonra beklentiler sadece aptallar içindir.

ve benim öğrendiğim en önemli şey ‘aptal olmamak’
  • "kimseyi kırmamak ve üzmemek şartıyla istediğin her şeyi dene, bir gün sonsuzluğun bulutlarına oturduğunda ne aklın kalsın geride ne de kırık bir yürek."
hesabın var mı? giriş yap