şükela:  tümü | bugün
  • zor bir durum olsa gerek. allah kimsenin basina vermesin. bir de; her seyi yapar minvaliyle korkulmasi gereken insan olarak adlandirilabilir kimilerince. ben ise uzulurum kendisine. zor, yitip gitmis herhalde; hem de cok zor.
  • sadece yaşamaya devam eden insandır.

bu benim aslında. hayattan hiç bir beklentim yok ama başlık sahibinin dediği gibi değil. sadece beklentim yok. para kazanıyorum, geçiniyorum, mutlu olmaya çalışmıyorum, üzülmemeye çalışmıyorum.

sadece yaşıyorum.

ama kaybedecek çok şeyim var. o yüzden her şeyi yapmam. yapamam.
  • anlamsızlık ve boşluk içinde çırpınan, bunun getirisi olan depresyonla boğuşan insandır.

kendi açımdan bakacak olursam ben bunu ta küçüklüğümden beri serbestçe ortaya salınmamla ilişkili buluyorum. ama bu salınma olayı özgürlükten ziyade başıboşluk kıvamındaydı. bir şey öğretenim yoktu, yol yordam gösterenim yoktu. ne bileyim anasını satayım, yanlış bile olsa bir yola girmek lazım bence. yoksa yerinde sayıyorsun. hayatın ıvıra zıvıra kafa patlatarak, kendine kimlik arayak geçiyor.
  • depresyonda falan değilse hepimizden daha bilge olabilir.
  • aslında çok beklentisi vardır. hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini içten içe bilir, hiçbir beklentisi yokmuş gibi davranır.
  • a) manevi ve/veya maddi olarak kendini aşmış ya da kendine yeter olan kişidir.
    b) kaderin sillesini çok fena yemiş ve "ölsem de kurtulsam" diyen kişidir.
  • beklentiler üzer. anı yaşayın ve ortaya çıkacak sürprizlerin tadını çıkarın.
  • bekleyince olmuyor. olmayınca da bekleyemiyorsun artık.