şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tecrübe ile eş anlam taşır.
  • huzur; gece yatağına yatarken vicdanını sorgulamana gerek olmadan ve çözülemeyecek bir problemin olmadan uyumaktır.

mutluluksa, yürekten sevdiğin ve arkanı güven içinde dönebileceğin biri ile uyumaktır.

1.si bulunabilir, 2.si ise seni bulur eğer yeterince şanslıysan.
  • her durumda yapılabilecek bir şey olduğudur.

bir kitap. kitaplıkta değil dolabımda duran, her sabah/akşam kapağını açıp el yazısına baktığım.

olur olmadık zamanlarda karşıma çıkan bir şarkı ya sonra*evin içinde şarkıyı söylediği akşam...

sesi, yüzü, gözleri, elleri, sıcaklığı, duruşu, bakışı, gülüşü, mimikleri. ummadığım anlarda burnuma gelen kokusu.

birini ne kadar çok sevebileceğimi görmek. kendime şaşırmak.

istemek. özlemek. istemek...

ortak olmasa da bir noktaya/yere varabilmeyi dilemek.

bir konuyu konuşup, çözüme ulaştırmadan öylece bırakmanın hissettirdiklerini bilmek.

yürünecek yollar.

yanımda rahat hissettiğini/kendi olduğunu, beni hayatına kattığı için çok mutlu olduğunu söyleyen, ''sana değer veriyorum'' demesi üzerine, bana gerçekten değer verdiğini sandığım ve yaşanan/paylaşılan onca şeye rağmen -üstelik 15 dakikalık mesafeye rağmen- mail'le bir insanın canının nasıl yanabileceği.

saygının ne kadar önemli bir şey olduğu.

bundan sonra insana dair hiçbir şeyin beni şaşırt(a)mayacağı.

hayatımda olan insanın bana gerçekten değer verdiği/sevdiği için mi, yoksa işine geldiği için mi yanımda/hayatımda olduğunu bilemeyecek olduğum gerçeği.

kırgınlık denen şeyin ucu bucağı olmadığı.

kalp kırmanın çok kolay olması yanında, gönül almanın önemli/gerekli olduğu.
  • tam önümüzde duran gerçekleri göz ardı ettiğimiz. eğer kafamızı kuma gömmeyip dik bir şekilde gerçeklere bakabilirsek daha başarılı olabiliriz.
  • (bkz: hayat 1 ben 0)
  • bundan sonra artık hiç bir şeye şaşırmam diyorsunuz sonra bir bakmışsınız yine şaşırıp kalmışsınız.*
  • sakın acıma, acınacak hale düşersin.
  • -o an canın ne istiyorsa onu yap çünkü ileride keşke yapsaydım diye pişman olmaktansa kötü sonuçla sonuçlansa bile en azından o an istiyordum ve yaptım diyebilirsin.

-yaptığın şeylerden pişman olma, iyi veya kötü sonuçlanan tüm yaptıkların sana bir tecrübe olarak geri döner, bir gün faydasını görürsün.

-hayatı çok ciddiye alma, kuralcı olma. ciddiyetsiz olduğun zamanlar çok daha fazla eğleniyorsun.

-insanların ne düşündüğünü ya da ne düşüneceğini sakın umursama, dünyaya bir kez geliyorsun ve önemli olan senin ne düşündüğün.

-yeni şeylere açık ol, bildiğimden şaşmam deme. denediğin yeni şeyi çok sevebilme ihtimalin her zaman var.

-monotonluktan olabildiğince uzak dur, zaten hepimiz doğup büyüyüp okula gidip çalışıyoruz ama aralarda bu olayları farklılaştırabilecek şeyler yapmak da elinde.

-ileride hatırlayıp kahkahalarla gülebileceğin birkaç çılgınlık yap, güzel anı olurlar.
  • bazen saatler süren saniyelerden bazense saniyeler süren saatlerden ibaret olduğudur.