şükela:  tümü | bugün
 • yagmuru, geceyi ve icinde yasanilan kentin gece daha da sessizlesen sokaklarini tanimak. o sokaklarin zamanla ahenkli sevismesini farketmek ve hergun sabah onda acilip aksam hava kararınca kapanan tuhafiye dükkanının vitrine bakarak kepenk demirlerinin arkasindan, senin dısinda bir yasamin devam ettigini, o yasamin icindeki tüm ayrintilarin aslinda ruhunu dort bir yanından sarmalayarak seni ve ruh halini yarattigini kesfedip butunuyle sarsildiktan sonra bu ayrintiların içindeki gizemi, tuhaf iliskileri, sonsuz donguyu ve muzikal ahengi kesfetmek.
  guzel bir muzik, bastan cikarilmak, hafta sonlari kucuk sehirlere gitmek, trenle gitmek, asik olmak, asik olunmak, sıcak patates ve bira, keyif verici bir kitap okumak, baharin kokusunu duymak...
  ve herkesin keyif alabilecegi tum bunlarin disinda, kentin en naif bar'ini bulup mudavimi olmak, viyola calabiliyor olmak, viola calamamayi zerre kadar umursamamak, "dur ya ben bir roman yazayim bakalim oluyor mu " demek, "deli miyim ya roman yazacam, gidip rem'in son albümünü alip trenle sapancaya kadar yolculuk yapayim, yolculuk sirasinda da yemekli vagonda oturup sarap içeyim" demek ve gece yarilari sehir uykudayken sokaklari dolasip anlamaya calismak...
  neyi mi ?
 • bulutlari seyretmek, mum tiramalamak, biraz yalniz takilmak, otistik zevkler yaratmak ve baskalarininkileri gozlemlemek, asansor ici sosyolojik degerlendirmelerinde bulunmak, herseyden umudunu kesip aptal gibi yasamaya baslamak, eglenceyi baskalarindan beklemeyip her soylenen yapilan ve gorunenei kendi kafanda kendi eglence anlayisina gore yorumlamak ki bu sonuncusu guler yuzlu bi insan haline gelmenize ve insanlarin kendilerini komik zannederek mutlu olmasina yol acar. baskalarini mutlu etmek sizi de mutlu eder, bi ise yaradigini falan dusunursun.
 • zamanin getirdikleriyle, en uyumlu halde istedigini yaparak ya$amak.
 • akla geleni yapmaktan ü$enmemek.
 • boş durmamak, en boş zamanlarda bile bir şeylerle uğraşmak (iş yaratmak, faydalı olmak). önce kendinizle sonrada insanlarla barışık olmak.. gerisi zaten gelir hiç korkmayınız.
 • hayati buyuk bir mesele olarak gormemek.
 • mozaik pasta yemek
  rejim falan yapmamak
  aşık olmak
 • umut sadece eziyetin süresini arttırır, demiş filozofun biri.(bkz: nietzsche)
  ancak filozofların her dediği gerçektir denilemez ,demiştir bir başkası.
  hayattan zevk almak için filozoflara kulak asmadan ekşi sözlük'e takılın efendiler.
 • bagimsiz** olmak icin gereken herseyi yapiyor olmak* hayattan zevk almanin yolunu bulmak demektir. okul ise bitmeli, askerlik ise gidilmeli, is ise girilmeli, sizin disinizda gelisip sizi baglayacak engeller minimuma indirgenmelidir, hem de en kisa zamanda.
 • hayattan zevk almanın yolları, insanların değerleriyle, zevkleriyle ve en önemlisi de hayata bakış açısıyla alakalıdır. bi insan kendine göre hayattan zevk almanın yollarını ve hatta sadece bir yolunu ancak kendisi bulabilir. başkalarının tavsiyelerine ihtiyacı yoktur, çünkü hayat çevresinde, hayatı en güzel şekilde yaşayabilmek ise kendi içindedir.