şükela:  tümü | bugün
 • prof dr haydar ba$
  her derde derman insan. ruhani lider, manevi huzur ve irfan insani. kitaplarini falan dinci gazeteler verir, afi$ler ile cemaate kitabin ciktigi haber verilir. cemaat gider bayiisine, kitapcisina, kulliyesine, mederese'sine israrla ister, "-bana haydar ba$ hoca'min son kitabini veriniz..." diye.
 • nur yuzlu bir insan olarak kendisi "varolusun gayesi:zikrullah" kitabinin yazaridir, "haftanin sohbeti" programı ile en çok izlenen tv programı rekorunun sahibidir, yeni mesaj gazetesi basyazaridir, baku devlet universitesi ogretim gorevlisir, elini opmek cennete gitmek gitmek icin on kosuldur, fekat maalesef hatun kismisina degmek haram oldugu icin el opulemez, dolayisiyla cennetten direk mahrum olunur.
 • kişiliği hakkında bilgi vermek ve olur da değişirse bu eşsiz satırları yitirmemek için internet sayfasındaki biyografisinden bir pasajı olduğu gibi aktarıyorum:
  “1947 yılında trabzon'da doğan sayın prof. dr. haydar baş, .türkiye'nin en önde gelen bilimadamı ve sanayicilerinden biridir. ilk, orta ve lise eğitimini trabzon'da tamamlamıştır. 1970 senesinde, kayserideki erciyes üniversitesi'ne bağlı yüksek islam enstitüsünden mezun olmuştur. çok zengin bir duygu dünyasına sahip olan prof. dr.haydar baş, bir konunun ehem ve mühim noktalarını kavrayıp ortaya koymada son derece hünerli, çok zeki bir araştırmacı ve buluş sahibi bir insandır. teoriyi ve pratiği birleştiren bir aksiyon adamı olması sebebiyle prof. dr. haydar baş lisans eğitimininden sonra da araştırmalarına devam etmiş ve yazmış olduğu kitaplar ve ortaya koymuş olduğu çalışmalar ile hem türkiye'de hem de dünyada haklı bir üne kavuşmuştur. prof. dr. haydar baş lisansüstü eğitimini ve doktorasını "iman ve insan", "insan hakları" konularındaki çalışmaları ile bakü devlet üniversitesinde tamamlamıştır. kendisi halen bakü devlet üniversitesi'ne bağlı doğu dilleri ve edebiyatlarını araştırma fakültesi, arap dili ve edebiyatı bölümü'nde öğretim üyeliğini sürdürmektedir.

  - eğitim hayatını ve araştırma sahalarını dikkatle inceleyecek olursak, prof. dr. haydar baş'ın bir eğitimci, düşünür ve sosyolog olduğunu görürüz. ilmi sahalarda ve ticaret hayatındaki üstün başarılarının kaynağı kendisinde doğuştan mevcut olan yetenekleridir. o bir eğitimci, bir düşünür, bir işadamı, bir sanayici ve bir tüccardır. fikir sahasında kuvvetli bir stile sahip bir yazar ve bir basın mensubu olmanın yanında ekonomik kanun ve kuralları teori ve pratikle yoğurmuş bir iktisatçıdır. o, insanların iç dünyalarını tahlil edip onlara fıtratlarına göre yaklaşan bir eğitimci, bir psikolog ve insanlara yardımda örnek bir şahsiyettir. bütün bunlar teoride yok olup gitmiş bir iyi niyet gösterisi değil, hayatının bir gerçeğidir. bu sebebtendir ki yüzbinlerce insan onu sever ve onunla beraberdir. şahsiyetlerinde bu kadar yeteneği bir araya getirmiş, her sahada bir ölçüde başarılı olmuş ve hayatın gerçekleri ile bu derece bütünleşmiş aksiyon adamlarına dünyada çok az rastlanır. bu saydıklarımız her insanda bulunmayacak karizmatik özelliklerdir."
  http://www.haydar-bas.com/biograf.htm
  http://www.haydar-bas.com/
  nitekim bu sayfalara artık ulaşılamıyor, bir de bunu deneyin
  inanmayan gidip baksın. ayrıca aldığı onlarca ödülü de orada bulabilirsiniz (ancak dikkatli bakıldığında ödüllerin hep aynı iki kaynaktan verildiğini görüyoruz.):
  http://profdr.haydarbas.com/

  edit: biyografisi şuraya taşınmış az da değişmiş: http://www.btp.org.tr/…ography/1/prof-dr-haydar-bas

  ayrıca
  (bkz: amerikan biyografi enstitüsü)
  (bkz: uluslararası biyografi merkezi)
  (bkz: vanity press) (bkz: vanity publisher)
 • baş şirketler grubu'nun patronu
 • bagimsiz turkiye partisi genel ba$kani. bir konu$masini 2-3 dakika izledim zaplarken, 24 saatte her$eyi duzeltmek ve en basit memura minimum 1 milyar maa$ vaad eden ki$i. turkiye'nin butcesindeki faiz odemelerini de halka dagitacakmi$.
 • para basip halka dagitalim diyen kisi. kendisine ulu insan gözüyle bakanlarin bir kismi, tuvalet ihtiyacindan muaf oldugunu savunacak kadar kafayi cizdirmistir.
 • televizyonda %58 le iktidara geliyoruz deme gafletinde bulunmus bu sonuca ulassa ulassa cemaat evlerinde anket doldurarak ulasabilecek sakali bol kisi.
 • doğum kontrolünü yasaklayıp doğum yapan ailelere maddi yardım vaadinde bulunarak bunca işsizliğin üzerine ülkede bir de nüfus patlamasına yol açabilecek kapasitesi bulunan ve fakat bu vaatlerini yerine getirebilecek iktidar gücüne ulaşmasının pek de mümkün görünmediği (bkz: ekşi sözlük seçim anketi) kişi.

  bunun dışındaki palavralarının ise (imfyi ülkeden kovmak, dış borçları tek taraflı silmek gibi) diğer liderlerinkilerden pek de farkı yok.
 • "bu ülkeye bir baş lazım, o da haydar baş" sloganiyla (kendi söylüyor bunu meydanlarda) gönülleri fetheden siyasetçi.
 • bekarlara evlilik kredisi vermek gibi gudik bir vaatte bulunmu$ bir insandir kendisi

hesabın var mı? giriş yap