şükela:  tümü | bugün
 • prof dr haydar ba$
  her derde derman insan. ruhani lider, manevi huzur ve irfan insani. kitaplarini falan dinci gazeteler verir, afi$ler ile cemaate kitabin ciktigi haber verilir. cemaat gider bayiisine, kitapcisina, kulliyesine, mederese'sine israrla ister, "-bana haydar ba$ hoca'min son kitabini veriniz..." diye.
 • nur yuzlu bir insan olarak kendisi "varolusun gayesi:zikrullah" kitabinin yazaridir, "haftanin sohbeti" programı ile en çok izlenen tv programı rekorunun sahibidir, yeni mesaj gazetesi basyazaridir, baku devlet universitesi ogretim gorevlisir, elini opmek cennete gitmek gitmek icin on kosuldur, fekat maalesef hatun kismisina degmek haram oldugu icin el opulemez, dolayisiyla cennetten direk mahrum olunur.
 • kişiliği hakkında bilgi vermek ve olur da değişirse bu eşsiz satırları yitirmemek için internet sayfasındaki biyografisinden bir pasajı olduğu gibi aktarıyorum:
  “1947 yılında trabzon'da doğan sayın prof. dr. haydar baş, .türkiye'nin en önde gelen bilimadamı ve sanayicilerinden biridir. ilk, orta ve lise eğitimini trabzon'da tamamlamıştır. 1970 senesinde, kayserideki erciyes üniversitesi'ne bağlı yüksek islam enstitüsünden mezun olmuştur. çok zengin bir duygu dünyasına sahip olan prof. dr.haydar baş, bir konunun ehem ve mühim noktalarını kavrayıp ortaya koymada son derece hünerli, çok zeki bir araştırmacı ve buluş sahibi bir insandır. teoriyi ve pratiği birleştiren bir aksiyon adamı olması sebebiyle prof. dr. haydar baş lisans eğitimininden sonra da araştırmalarına devam etmiş ve yazmış olduğu kitaplar ve ortaya koymuş olduğu çalışmalar ile hem türkiye'de hem de dünyada haklı bir üne kavuşmuştur. prof. dr. haydar baş lisansüstü eğitimini ve doktorasını "iman ve insan", "insan hakları" konularındaki çalışmaları ile bakü devlet üniversitesinde tamamlamıştır. kendisi halen bakü devlet üniversitesi'ne bağlı doğu dilleri ve edebiyatlarını araştırma fakültesi, arap dili ve edebiyatı bölümü'nde öğretim üyeliğini sürdürmektedir.

  - eğitim hayatını ve araştırma sahalarını dikkatle inceleyecek olursak, prof. dr. haydar baş'ın bir eğitimci, düşünür ve sosyolog olduğunu görürüz. ilmi sahalarda ve ticaret hayatındaki üstün başarılarının kaynağı kendisinde doğuştan mevcut olan yetenekleridir. o bir eğitimci, bir düşünür, bir işadamı, bir sanayici ve bir tüccardır. fikir sahasında kuvvetli bir stile sahip bir yazar ve bir basın mensubu olmanın yanında ekonomik kanun ve kuralları teori ve pratikle yoğurmuş bir iktisatçıdır. o, insanların iç dünyalarını tahlil edip onlara fıtratlarına göre yaklaşan bir eğitimci, bir psikolog ve insanlara yardımda örnek bir şahsiyettir. bütün bunlar teoride yok olup gitmiş bir iyi niyet gösterisi değil, hayatının bir gerçeğidir. bu sebebtendir ki yüzbinlerce insan onu sever ve onunla beraberdir. şahsiyetlerinde bu kadar yeteneği bir araya getirmiş, her sahada bir ölçüde başarılı olmuş ve hayatın gerçekleri ile bu derece bütünleşmiş aksiyon adamlarına dünyada çok az rastlanır. bu saydıklarımız her insanda bulunmayacak karizmatik özelliklerdir."
  http://www.haydar-bas.com/biograf.htm
  http://www.haydar-bas.com/
  nitekim bu sayfalara artık ulaşılamıyor, bir de bunu deneyin
  inanmayan gidip baksın. ayrıca aldığı onlarca ödülü de orada bulabilirsiniz (ancak dikkatli bakıldığında ödüllerin hep aynı iki kaynaktan verildiğini görüyoruz.):
  http://profdr.haydarbas.com/

  edit: biyografisi şuraya taşınmış az da değişmiş: http://www.btp.org.tr/…ography/1/prof-dr-haydar-bas

  ayrıca
  (bkz: amerikan biyografi enstitüsü)
  (bkz: uluslararası biyografi merkezi)
  (bkz: vanity press) (bkz: vanity publisher)
 • baş şirketler grubu'nun patronu
 • bagimsiz turkiye partisi genel ba$kani. bir konu$masini 2-3 dakika izledim zaplarken, 24 saatte her$eyi duzeltmek ve en basit memura minimum 1 milyar maa$ vaad eden ki$i. turkiye'nin butcesindeki faiz odemelerini de halka dagitacakmi$.
 • para basip halka dagitalim diyen kisi. kendisine ulu insan gözüyle bakanlarin bir kismi, tuvalet ihtiyacindan muaf oldugunu savunacak kadar kafayi cizdirmistir.
 • prof. dr. haydar baş’ın ilmî ve akademik çalışmaları da dünyaca meşhurdur.
  çeşitli kurum ve kuruluşlardan almış olduğu bazı ödüller şunlardır:

  --------------------------------------------------------------------------------

  uluslararasi liyakat topluluğu üyeliği

  merkezi cambridge ingiltere’de bulunan uluslararasi biyografi merkezi tarafından verilen özel bir şeref üyeliğidir. bu üyelik prof. dr. haydar baş’ın, dünyada sadece 500 üyesi bulunan topluluğun temel üyelerinden biri olduğunun bir göstergesidir.

  --------------------------------------------------------------------------------

  islami ilimlere ve insan haklarina yapmiş olduğu eşsiz hizmetlerinden dolayi verilen şeref sertifikasi

  prof. dr. haydar baş’a uluslararasi biyografi merkezi tarafından verilen bu sertifikada şöyle denmektedir:
  “bu sertifika ile tasdik ve teyit edilmektedir ki uluslararası biyografi ansiklopedisi’nin 23. baskısı islami ilimlere ve insan haklarina yapmış olduğu eşsiz hizmetlerinin onuruna

  prof. dr. haydar baş’a ithaf olunmuştur.
  ve dahi bu sertifikanın bir nüshası da cambridge, ingiltere’de bulunan uluslararasi biyografi merkezi ’nde asılı bulunmaktadır.

  --------------------------------------------------------------------------------

  “1994 yilin adami” sertifikasi

  bu sertifika yılda bir kere amerikan biyografi enstitüsü tarafından belli sahada hizmet veren sadece bir kişiye verilmektedir. metin şöyledir:
  “dünya çapında seçkin ve saygıdeğer insanların biyografileri noktasında dünyanın belli başlı ve önde gelen kuruluşlarından biri olan amerikan biyografi enstitüsü bu vesile ilan etmektedir ki, prof. dr. haydar baş, bugüne kadar elde etmiş olduğu başarılar ve gerek meslekdaşları gerekse de toplum nezninde ortaya koymuş olduğu asil örnek şahsiyetinden dolayı 1994 yılın adamı olarak seçilmiştir.”

  --------------------------------------------------------------------------------

  liyakat sertifikasi

  bu sertifika sayın prof. dr. haydar baş’a uluslararasi biyografi merkezi tarafından verilmiş ve şöyle denmiştir:
  “dünyaca ünlü bu liyakat sertifikası, uluslararasi biyografi ansiklopedisi’nin 23. baskısı için dikkat konusu olmuş seçkin hizmetlerinden dolayı haydar baş’a takdim edilmiştir.”

  --------------------------------------------------------------------------------

  islami ilimlere, insan haklarina ve modern ekonomik görüşe hizmetlerinden ötürü verilen uluslararasi liyakat topluluğu sertifikasi

  uluslararasi biyografi merkezi’ nin yönetim kurulunda prof. dr. haydar baş’ın türkiye temsilcisi olduğu vurgulanan bu sertifika kendisine islamî ilimlere, insan haklarına ve modern ekonomik görüşe yapmış olduğu eşsiz ve önde gelen katkılarından dolayı verilmiş. sertifikada şöyle denmektedir:
  “bu vesile ile bilinmelidir ki uluslararasi biyografi merkezi, topluluk sponsorları yönetim kurulu’nun toplu ittifakı ile prof. dr. haydar baş, uluslararasi liyakat topluluğu üyeliğine türkiye temsilcisi olarak seçilmiştir.
  ayrıca bilinmelidir ki uluslararasi biyografi merkezi’nin sözkonusu yönetim kurulu aşağıdaki şahsî takdirnamenin verilmesini kararlaştırmıştır:
  “islami ilimlere, insan haklarına ve modern ekonomik görüşe hizmetlerinden dolayı..............”

  --------------------------------------------------------------------------------

  dünya barişina, insan haklarina ve ekonomi’ye hizmetlerinden ötürü verilen saygin liderlik ödülü

  uluslararasi seçkin liderler ansiklopedisi ’nin beşinci baskısında yer alması dolayısıyla amerikan biyografi enstitüsü metni aşağıda yazılı olan sertifika ile prof. dr. haydar baş’a taltif edilmiştir:
  “bu belge teyit etmektedir ki prof. dr. haydar baş dünya barişina, insan haklarina ve ekonomiye hizmetlerinden dolayi uluslararasi seçkin liderler ansiklopedisi ’nin beşinci baskısında yer almak üzere seçilmiş bulunmaktadır.”

  --------------------------------------------------------------------------------

  iletişim endüstrisine katkilarindan dolayi verilen saygin liderlik ödülü

  amerikan biyografi enstitüsü tarafından verilen bu sertifikada da şöyle denmektedir:
  “bu belge teyit etmektedir ki prof. dr. haydar baş iletişim endüstrisine hizmetlerinden dolayi uluslararasi seçkin liderler ansiklopedisi ’nin beşinci baskısında yer almak üzere seçilmiş bulunmaktadır.”

  --------------------------------------------------------------------------------

  1994 “zirvede kim kimdir” ödülü

  prof. dr. haydar baş’ın zirve şahsiyetinin bir ifadesi olan altın ve kristal karışımı bu ödül, kendisine, insanlığa ve bilme yapmış olduğu eşsiz katkılarından dolayı “ilme ve topluma yapmış olduğu eşsiz katkılarının uluslararası kabulü” takdirnamesi altında verilmiştir.

  --------------------------------------------------------------------------------

  uluslararasi araştirmaci üyelik ödülü

  prof. dr. haydar baş’a amerikan biyografi enstitüsü tarafından verilen bu altın madalya, yapmış olduğu başarılı bilimsel araştırmalar ve modern ekonomik görüşe olan seçkin hizmetlerinden dolayı enstitünün araştırmacı bir üyesi olduğunu belgelemektedir.

  --------------------------------------------------------------------------------

  uluslararasi liyakat topluluğu,
  excellantia (mükemmel şahsiyet) ödülü

  bu ödül sadece bulunmuş oldukları ülkelerde uluslararasi biyografi merkezi’ ni örnek yaşamları, şahsiyetleri ve sosyal ilişkileri ile temsil edebilecek ve temsil etmeye yetkili şahıslara verilen bir liyakat madalyasıdır. prof. dr. haydar baş, bu değerli temsilcilerden birisidir ve türkiye’nin temsilciliğini yapmaktadır.

  --------------------------------------------------------------------------------

  dar-ul erkam ödülü “ortadoğu’daki son 25 yilin en değerli islami ilim adami”

  dar-ul erkam ödülü, malezya’daki dar-ul erkam grubu tarafından, her sene dünyanın her tarafında bulunan ve mesleklerinin zirvesinde olan ilim adamlarına verilmektedir. 1993 senesinde çift ödül, hem teori hem de pratikte islami ilimlere yapmış olduğu eşsiz katkılardan ve kurmuş olduğu dar bölge yaygın kalkınma modeli adı verilen ve faize karşı mükemmel bir endüstriyel model oluşturan sistemden dolayı, prof. dr. haydar baş’a takdim edilmiştir.

  --------------------------------------------------------------------------------

  uluslararasi biyografi ansiklopedisi, 23.baskisi

  uluslararasi biyografi merkezi tarafından senelik olarak yayınlanan uluslararası biyografi ansiklopedisi’nin 23.baskısı’nda prof. dr.haydar baş’ın 2300 kelimelik biyografisi yayılanmış ve bu biyografi yayınlanan en uzun biyografi olmuştur. bu biyografide hayatının ana hatlarını ve eğitimden endüstriye, bilimden iletişime, yazarlıktan ticarete çok çeşitli sahalardaki başarısının ayrıntılarını bulmak mümkündür.bu biyografi bir başarı hikayesine açılan kapıdır.

  --------------------------------------------------------------------------------

  uluslararasi saygin liderlik ansiklopedisi 1994 baskisi

  prof. dr. haydar baş’ın bir biyografisi amerikan biyografi enstitüsü tarafından senelik olarak yayınlanan uluslararasi saygin liderlik ansiklopedisi 1994 baskısında yer almıştır. bu eser uluslararasi biyografi enstitüsi ’nin çıkardığı eserle benzerlik göstermektedir.

  (bkz: sen neymi$sin be abi)
 • televizyonda %58 le iktidara geliyoruz deme gafletinde bulunmus bu sonuca ulassa ulassa cemaat evlerinde anket doldurarak ulasabilecek sakali bol kisi.
 • doğum kontrolünü yasaklayıp doğum yapan ailelere maddi yardım vaadinde bulunarak bunca işsizliğin üzerine ülkede bir de nüfus patlamasına yol açabilecek kapasitesi bulunan ve fakat bu vaatlerini yerine getirebilecek iktidar gücüne ulaşmasının pek de mümkün görünmediği (bkz: ekşi sözlük seçim anketi) kişi.

  bunun dışındaki palavralarının ise (imfyi ülkeden kovmak, dış borçları tek taraflı silmek gibi) diğer liderlerinkilerden pek de farkı yok.
497 entry daha

hesabın var mı? giriş yap