şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mahkeme tarafından haydar baş'ın üç milyonluk malvarlığına el konması sonucu zuhur eden yenilik. hikaye uzun, kısaca boş senet imzalatıp tehditle mala çökme iddiası var. iş aş bu iş yaş, gitti gider haydar baş.

  (bkz: sıradaki)

  --- spoiler ---

  mahkeme, dava kapsamında haydar baş ve lütfullah öner'in 3 milyon liralık malvarlığı üzerine tedbir koydu. haydar baş ve lütfullah önder'in yurt dışına çıkışları da yasaklayan mahkeme, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarını yapmaları için duruşmayı erteledi.

  ...

  20 senelik siyasi ve akademik hayatı boyunca türk milletinin birliği, devletin bekası, atatürk ilkelerinin ve inkılâplarının yaşatılması için çalıştığını söyleyen baş, "genel başkanı olduğum bağımsız türkiye partisi'nin bu gayeler istikametinde program yapmadığı il ve ilçe kalmamıştır. bu süreçte dava dosyaları 20 bin sayfaya ulaşan iftira ile dolu oyunlara alet edilmek istendik. hepsinden alnımızın akı ile çıktık" dedi.
  --- spoiler ---

  https://odatv.com/…asa-hapis-talebi-07081829_m.html
 • yanlış açılmış başlıktır. bir anda demişsin de dostum adam atatürk hakkında defalarca kitap yazdı, partiyi kurduğu günden beri atatürk'ü peygamber ilan etmediği kaldı. bence biraz google, youtube falan kurcalasaymışsın iyi olurmuş. benim için sıkıntı değil ama linç edecekler seni.