şükela:  tümü | bugün
 • haydarpaşa garında bulunan, rakı mekanı olarak herkese tavsiye edilebilecek lokanta. sık sık gidilmesi caizdir.
 • fiyati uygun, garsonlari parmaklarini yemege sokmayan, hesapta gecirmeyen mekan. musikisi takdire sayandir.
 • sanki eski türk filmlerinden kalma bitirim ve ağir bir mekan. fiyatlar gayet maküldür ve %10 garsoniye alinir.
 • kapısından içeriye girince zaman tünelinden geçmiş gibi olunan lokanta. ezogelin çorba şahane, hamsi nefis, muhabbet ala...
 • nefis raki icilesi, guzel sohbet edilesi mekan. ancak duvarlarinda yeralan televizyonlarda aliye dizisinin gosterilmesi ve bununla beraber mekanda bulunan cogunlugu erkek musterilerin, ellerinde raki kadehleri ile diziyi pur dikkat takip etmesi de ilginc bir durumdur.
 • duvarlarındaki güzel mavi çiniler, yüksek tavanı, avizleri ve genel dekorasyonuyla daha ilk bakışta orijinal ve karakterli bir mekana geldiğinizi hissettiren "içkili lokanta". gerçek yolcular dışında, turistleri, müdavimlerini, turistleri ve meraklılalarını ağırlayan mekan kısıtlı ama yeterli menüsüyle de beklentileri karşılamaya yeter. televizyon konusu biraz sorundur ama prime time ya da maç saatleri dışında o da çok sıkıntı yaratmayabilir. akşamları, özellikle de eve dönüş ve tren saatlerinde tıklım tıklım olur. her şeye rağmen yapay, zorlama mekanların yanında gerçek ruhu ve geçmişi olan olumlu olumsuz her yanıyla sahici bir yerdir.
 • gece 12 - 1 gibi kapanır bu mekan.
  duvarları mavi boyalı porselenlerle kaplıdır, camları denize dönüktür ama denizi göremezsiniz.
  iki kişi yiyin için en fazla 40 ytl ödersiniz.
 • model 1 : ramazan'da turistlerin ve diğer insanların gönül rahatlığıyla içebileceği mekan.

  model 2 : insanların ramazan falan dinlenmeden yiyip içtiği yer.

  (bkz: sirkeci gar lokantasi)
 • yalniz bir bayan olmaniz, etrafta bir cok gobekli aksamci olmasi, sizin tek basiniza icki icmeniz filan (tuhaf bir sekilde) asla sorun cikarmaz.

  huzunludur aksamin coktugu gar, trene de biraz zaman vardir. oturur iki duble raki icersiniz, kalkarken nefis bir kadikoy rihtim manzarasi ustu dayarsiniz basinizi, bebek gibi uyursunuz eskisehir'e kadar..
 • trene dair ne varsa hayatta hüzünlü ve ağrılıdır. tıpkı trene dair diğer şeyler gibi haydarpaşa gar lokantası da hüzünlü ağır ve ağrılı bir yerdir.

  sirkeci gar lokantasının havailiğini burada bulamazsınız. adı üstündedir işte. anadolu yakasındasınızdır. hareket vakti gelmeden iki duble rakıyla bir dilim kavun alır, haydarpaşanın acelesine inat ağır ağır takılırsınız. sırtlarında yükleriyle insanlar geçer önünüzden. o yüklere bakarsınız, sonra da kendi yüklendiklerinize. uzaklarda sizi bekleyen bir şehir vardır. onu düşünürsünüz.

  düşüncelerinizi yemekli vagona taşıyıp sabahı edersiniz. sizi bekleyen şehirle buluşma vakti geldiğinde korkunç bir başağrısı vardır bir de beraberinizde...