şükela:  tümü | bugün
 • hem keyifli, hem de işe yarardı. sahil ve minibüs caddesi civarı oturanlar için çok iyiydi.gel artık...
 • basit bir tren yolculuğunu aksiyon filmi haline getirmeyi de özlemektir.

  hatırlayanlar vardır belki, biletli yolculuk yapıldığı zamanlarda kondüktör her istasyonda ayrı bir vagonda bilet kontrolü yapardı. biletsiz bindiğimiz zamanlarda her istasyonda kondüktörü gözler, çıktığı vagona binip kontrolden kurtulurduk. bu bile yolculuğa ayrı bir heyecan katardı.

  ben heyecan aramam aga, rahat yolculuk yapmak istiyorum diyenler de, inen yolculara biletlerinin kontrol edilip edilmediğini sorar, kontrol edilmeyen biletleri alırlardı.

  sonradan turnike sistemi gelmişti de tüm bu atraksiyonlar sona ermişti.

  hey gidi günler hey...
 • süreyya plajı istasyonundan kadıköye maç izlemeye giderken banliyo treninin sesini özlemek :( kimsenin hak aradığı yok 2015 dendi şimdi 2020 deniyor yazık
 • yüksek hızlı tren yapacağız, 2 seneliğine haydarpaşayı kapatıyoruz demelerinin üzerinden tam 5 sene geçti.
  ama ankara-istanbul yüksek hızlı treni halen daha "yüksek hızlı" değil. halen daha yabancılar tarafaından yapılmış olan ankara-eskişehir arasından başka hızlı bir kısmı neredeyse yok.

  banliyö trenleri dışında diğer trenleri kullanan insanlar da mağdur şu anda. ara duraklara gitmek için tren kullanan binlerce insan kara yoluna yöneldi mecburen. ankara'dan istanbula gelirken platlı-eskişehir-bozuyük-bilecik-arifiye-izmit duraklarından başka ulaşabileceğiniz bir durak yok. ben demiyorum ki yht her durakta dursun. eskisi gibi bir anadolu ekspresi, boğaziçi ekspresi olsun en azından. evimin yakınından binip gideceğim yerin yakınında inecek olduktan sonra trende 6 saat geçirmek problem olmuyordu bana mesela.

  yazık ettiler. demir yolu taşımacılığını sadece yht'den ibaret zannediyorlar...
 • leş gibi kokardı o trenler. ama bunu bile özletiyor.
 • bitir hoca bitiiirrr
 • kızıltoprak’ta oturup hatlarda aylardır elle tutulur bir çalışma göremeyen şahsımın da ortak olduğu his.
 • 2013 yılında bu tren hattını kapattıkları zaman ben daha yeni yeni tren kullanmaya başlamıştım. pendik'te oturuyorum 35 dakikaya üniversiteme gidebiliyordum mesela. 2 yıl kapanacak dendikten sonra artık e5 kullanmaya başladım ve derse 2 saat kala çıksam bile trafikten dolayı zar zor yetiştim derslerime.
  kapanmasının üzerinden 4 yıl geçti, okulum bitti, bunlarda hala tık yok. şu an en ufak bir çalışma yok bu hat üzerinde. gebzeden istanbula çalışmaya gelenler çok kullanırlardı, şimdi trenin yokluğunu saçma sapan otobüs hatlarıyla doldurmaya çalışıyorlar. her yere metro yapsan ne olur, şehrinin en köklü demiryolundan birini kapayıp gittikten sonra.
 • hattı özlüyorum, ancak trenlerin o zamanki durumu itibariyle özlemediğim çok şey var.

  1. trenler çoğu zaman yolda kalırdı. bunu ben 2007'de tuzla'da staj yapmaya giderken, daha sonra 2010'da da işe giderken çok tecrübe ettim. sabahları "erenköy'de kaldık, tren değiştirdik" diye kaç defa geç kaldığımı hatırlamıyorum.

  2. koltuklar aşırı konforsuzdu. o koltuklar ebemizi az sikmedi.

  3. trenler genel olarak konforsuzdu. metalin metale sürtmesinden çıkan sesler kulaklık getirmediyseniz bir süre sonra işkence haline geliyor.

  4. maalesef kokusu da sikkoydu. garip bir sanayi demiri kokusu mu diyeyim ne diyeyim bilmiyorum sürekli öyle kokuyordu, e yazın başka fantazik kokulara da sahne olabiliyordu ancak o trenin değil, içindekilerin öküzlüğü idi.

  tren hattını çok özledim. ancak trenlerini kesinlikle özlemedim. sürekli problem yaşatıyor ve konfordan uzak bir görüntü çiziyorlardı. o konuda maalesef romantik olamayacağım.
 • haydarpaşa öksüz, kızıltoprak sessiz..