• çarşamba günü iğrenç pembe-bordo kep ve cüppeler içerisinde kurtulduğum, 3 sene boyunca hayatımın içine eden okul!
  • bi yil oncesine kadar bunyesinde veteran dense de bosken herkesin gidebildigi bir masa tenisi salonunu barindiran olu$um. simdi ne oldu bilmiyorum.
  • yunus günçe'nin mezun olduğu lise
  • atatürk heykelinin spor salonunu işaret ettiği okul

eski adıyla (bkz: haydarpaşa lisesi), bi ara süper lise statüsünde de bulunmuştur

bi de haydarpaşa anadolu teknik lisesi vardır
  • abdullah mollaoğlu nun hassasiyeti yüksek kulaklarını tırmalıyan seslerden sonra naçizhane koridorumuza çıkıp "kim o hayvan?hayvan kim?" diye bağardığı, canı sıkıldıkça sınıfımıza gelip "yavrum saçınızı boyatmayın, yaşlı görünüyosunuz, sizin doğal haliniz en güzeli" gibi bi baba şevkatiyle öğüt verdiği lise.
  • yeryüzünün gördüğü en büyük atatürk heykellerinden birine sahip okul.o ne heybetli heykel.. müdürünün "eğitim ordusunun şerefli askerleri" diye hitap ettiği,"size 9 gün tatil veriyorum"dediği bi grup öğrencisinin bulunduğu okul.
  • feci bir ülkücü-fasist yapilanmanin oldugu, "silahlanmis" okul
  • bir dönem ortaokul maarif basket maçlarinin oynandigi okul.
  • hayat tarzimin apodan yusuflamak olarak gelistigi merdivenlerden cikarken her an bir yerden üstüme saldiracagini düsündügüm ve sayesinde paranoyak oldugum ancak herseye ragmen arkadasliklari sevdigim kantinci hasan amcayi sevdigim okulum. bir de apo üstüme saldirmasa.
    --yawrum lise mecrubu degil ki ahan çik çamlica tepesine.
    --sen git yawrum annen baban gelsin yoksa al tastiknameni git bu okuldan
    ..sesi kulagimda çinlar.
  • garip bir nedenle garip bir sekilde saaterce bulundugum okul. potalari kotu. bu okuldan basketci cikmazsa sorumlusu potalardir.
hesabın var mı? giriş yap