şükela:  tümü | bugün
 • öğrencilerine sosyal etkinlikler için gayet güzel fırsatlar veren ancak bölüm hocalarının birçoğunun psikolojilerinin gerçekten bozuk olduğu okuldur. yer olarak marmara üniversitesi nin karşısında, haydarpaşa numune hastanesi nin yanında bulunur. içinde on yedi tane bina vardır. ikisi kantin, biri spor salonu, ikisi kültür dersleri için kullanılan binalar geri kalanları da bölüm binalarıdır. yine de sevilesi bir yerdir.
 • kampüs içinde "b binası" olarak anılan ve -şu an nasıldır bilemem ama- bizim dönemimizde* makine ressamlığı bölümü atelye ve derslikleri ile birlikte en üst katında yatılı öğrenciler için bir yatakhanenin, b kantininin ve binanın kadıköy tarafındaki son kanadında öğretmen lojmanlarının bulunduğu, tıbbiye caddesi'ne bakan sarı renkli tarihi binası; haydarpaşa garı'nın inşaatında çalışan alman mühendis ve teknik ekibin ikameti için yapılmıştır.. daha sonraları, okulun açıldığı 1959 yılına kadar hastane olarak kullanılmıştır yanlış hatırlamıyorsam..

  b binası

  böyle tarihi, yüksek tavanlı, geniş mekanlı ve karakter sahibi binalarda ders gören insanlar verilen eğitimden bağımsız bir şekilde kendini sıkışmış, kapatılmış hissetmez.. geniş hacimlerin ve o yüzküsur senelik duvarların hissiyatı söze-tarife gelmez..

  keşke böylesi tüm eski yapıları muhafaza edip okula dönüştürebilsek..
 • çok uzun zamandır önünden geçmediğim için a binası'nın yıkıldığını yeni farkettiğim okulum.. muhtemelen bir yenileme söz konusu.. kültür derslikleri ile birlikte kampüsün genel idare binasıydı burası..

  araçla geçerken çok dikkatli göremedim ve anlık bir farkediş oldu ama galiba arkasındaki elektrik bölüm binası da yıkılmış gibi..

  ---
  ayrıca (bkz: haydarpaşa sanat enstitüsü)