şükela:  tümü | bugün
 • öyle güzel bir sevda türküsüdür ki , bu sevdayı yaşadığın her ana her sözcüğü ve her notası ile mana katar . hayatını siyaha ve beyaza adamış gönüllerin zaten her daim kulağında çınlayan belli belirsiz bir ezginin nota defterine dökülmüş hali sanki . asi ruh'a da öyle yakışmış ki ...
 • beşiktaş tribünlerinin ne bir heves ne bir tutku ya da dale cavese yerine her maç söylemesini temenni ettiğim şarkı. hababam sinifi nin muzigi gibi hızlı söylenir gaz verir yavaş söylenir duygu patlamaları yaşatır. öyle şahane bir eser.
 • beşiktaşa yakışan bir beste..
 • beşiktaş aşkının en güzel anlatıldığı beste.
 • insanı beşiktaşlı doğduğu, beşiktaşlı olduğu ve zamanı gelince bu dünyadan bir beşiktaşlı olarak göçüp gideceği için gururlandıran beste. bir aşk daha iyi anlatılamaz.
 • insana a$ki hissettiren, inonude yagmurlu/ruzgarli havada uclu cekmeyi ozlettiren ve sevinmek icin sevmedigini hatirlatan beste.

  agladigim, guldugumsun ulan!
 • biraz baba hakkı bu beste, biraz şeref,biraz süleyman seba, biraz sanlı kaptan, biraz ulvi, biraz kadir, biraz rıza, biraz metin, biraz ali, biraz feyyaz, biraz şifo, biraz pascal, biraz ilhan bu beste, biraz sergen, biraz vedat, biraz sabri, biraz optik bu beste biraz sarı, biraz alen biraz kapalı bu beste biraz eski açık biraz yeni, biraz kazan bu beste, biraz elma,biraz külüstür biraz şairler parkı, biraz dolmabahçe, biraz stad önü, biraz motorla maç dönüşü, biraz şampiyonluk sevinci bu beste, biraz mağlubiyetin hüznü, simsiyah bir beste bu bembeyaz bir beste, en güzel aşkı en güzel şekilde anlatan bir beste bu içimizi kıpır kıpır eden.
 • çıkalı neredeyse 1 sene olmasına rağmen yeni duymamla öncelikle kendime bir oha çektikten sonra diyorum ki, beşiktaş adına uzun zamandır böylesine güzel bir beste yapılmadı.
 • 13 mayıs 2009 fenerbahçe beşiktaş maçından önce forzabeşiktaşın girişini süsleyen muhteşem türkü. aynı dakikalarda antunun girişi ise cezadan fark var ile açılmaktaydı, iyiyi kendi futbolcuları olarak nitelendirirken kötü kısmında devamlı olarak türk futbolunun en büyük kalecisi rüştünün resmi gözükmekteydi. gerçekten iyi ve kötü arasında fark vardı, bir taraf çözülemeyecek bir kördüğüm olan aşklarını vurgularken, diğer taraf yıllarca formasını giymiş, hakettiği değer verilmediği üzere beşiktaşa gelmiş olan büyük bir futbolcuya hakaret etmeyi uygun görmüştü...

  asi ruh dvd'sinden ilk dinlediğimde tüylerimi diken diken edendir. özgün müzik nağmeleri sanki o güzel amblemimi tasvir ediyordu. bu türkünün yarısı siyahtı yarısı beyazdı; yarısı aydı yarısı yıldız; ve oranlarını bilemeyeceğim şekilde özlemdi, tutkuydu, aşktı, sevgiydi, bağlılıktı, sadakatti, belki de en çok efkardı... türkünün başındaki girişte saldırsanaaa çığlıklarını duyup olduğum yerde zıplarken, sesimi titreten kulağımda çınlayan çandı belki de.

  nasıl geçecek bu sezon arası... çok özledik be abi...
 • şarkıyı birkaç gün önce çarşı'nın resmi sitesinden dinledim ilk defa.bir aşk kısa ve öz olarak ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi bence,uzun zamandır beşiktaşımızın bu kadar güzel bir bestesini dinlediğimi hatırlamıyorum,yazanın da besteleyenin de ellerine sağlık gerçekten.ayrıca bu beste yakın zamanda tribünlerde de tezahürat olarak söylenecektir,söylenmelidir.