şükela:  tümü | bugün
 • baya uygun fiyatlarla* 1 haftalik tatil secenekleri sunan ogrenci tatil secenegi..
 • çok sıkı bi mail kampanyasıyla adını duyurmuş organizasyon.
 • sözlükte de bannerı yayınlanmaya başlanmış olan organizasyon.
 • lipton ice tea'nin sponsor oldugu organizasyon.
 • 2. donem antalya kampina gitmis oldugum kamp. kamp alanina ilk girildiginde, buyuk umitlerle gelinmemesine ragmen bir hayal kirikligini herkesde gozlemledim. sansima cok az katilimci orani olan bir donem dustu, boylece gayet eglenceli aktiviteler duzenlendi, insanlar istediklerini yapabildiler vs.
  gidilmeden once bilinmesi gereken en onemli nokta, websitesinin yalan oldugu. bakmayin ona hic heveslenmeyin orda yazanlara. oncelikle yamac parasutu yaptirmiyorlar. sasirmayiniz, zaten 120 milyon bir hafta hersey dahil programda ne yamac parasutu bekliyordunuz. * yamac parasutu ile ilgili sadece yer egitimi veriliyor. bir ihtimal yerden 20-30 cm. yukselebilirsiniz. ayrica sitede yazili kurallar bayagi bir esnetilebiliyor, deneyiniz, gorunuz. kamp cok kalabilksa sansinizi cok fazla zorlamayiniz.
  supervizorler cok bi superler, gerci degisecekmis donemden doneme ama eger bu cizgide giderse zaten supervizorler sayesinde kamp alani ve aktivitelerin cok bi ozelligi olmasa da egleniliyor.
  dag tepe tas dolastiriyorlar, eger kondusyonunuz pek iyi durumda degilse trekkinglerde en one gecip trekking hizini kendi hiziniza gore ayarlayin, o gezilerden sag cikmanin tek yolu o olmakta.
  unutmamaniz gereken en onemli sey, sivrisinek spreyi. hatta 2 kutu getirin, uzerinize bocalayin, nitekim kucuk siyah sinekimsi seyler az sivrisinek spreyi kullanildiginda pek umursamiyorlar, yuzsuzce gelip isiriyorlar.
 • muğla 10. döneme katıldığım ve beklediğimin üstünde iyi vakit geçirdiğim kamp. yemeklerin kötü olması en büyük korkumdu ama yemekler hem çok güzel hemde doyana kadar yeme şansınız vardı. kampta iyi vakit geçirmek biraz kampa katılanlara birazda liderlere bağlı. sedir adası programda olmamasına rağmen çoğunluk istediği için bi günün programını değiştrip bir günlük marmaris gezisi düzenlendi, bunun yanında kamp alanı içinde ilk gün kaynaşma oyunları, tavla turnuvası, mangal partisi, waffle partisi yapıldı.
  tabii bütün bunların yanında bazı problemlerde vardı başta sıcak su yoktu, tuvaletler ve küvet aynı yerdeydi yani siz tuvalete girmek için içerdekininin duşunun bitmesini beklemek durumunda kalıyodunuz, yerlerde çim değil taş ve kumdu, banyodan ıslak terlik ve ayaklarla çıktığınız zaman çadırda ufak bi kum sorunuyla karşılabiliyodu.
 • katılım koşulları ilginç parantez içleri bana ait.

  18 yaşını doldurmuş olmak. (tamam buna eyvallah)

  üniversite ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencisi veya mezunu olmak. ( zaten sloganları
  universiteliler ve universite adaylari haydi kampa )

  lise mezunu ise bu sene öss'ye girmiş olmak. (bu sene liseden mezun olup öss'ye girecek ve kampa katılacağı dönemde 18 yaşını doldurmuş olacak lise öğrencileri de başvuruda bulunabilir) (ilk parantez bana ait değil zaten kafam da basmadı ne dediklerine)

  antalya ve muğla kampları için 28, çanakkale kampı için de 32 yaşını geçmemiş olmak. (bu nedir yav, sıcak bölgelerde sübyancılık daha erken yaşta mı gelişir diyolar, yoksa çanakkalenin buz gibi suları, üniversiteli çıtır peşinde koşacak benim gibi kart zamparaları bir parça olsun dizginler mi diyolar. bilen varsa bi zahmet)

  kampa katılımına engel olabilecek derecede riskli veya bulaşıcı hastalığı olmamak. (kamp, çıtır deyince üstüne bi da hastalık lafı geçince insan ister istemez soruyor: prezervatif kullansak?)

  naapalım yoktu bizim zamanımızda böyle kamplar. (bkz: ömür dayı)

  http://www.haydikampa.com/genelbilgi/kosullar.htm
 • hatirlanmak istenmeyen tatiller organizatoru...hala rezil olmanin verdigi haz yasitlarindaysaniz oldukca ii vakit gecirebilirsiniz ama...
 • 7. dönem muğla köyceğiz kampında bulunmuş olduğum kamp. önyargılı gitmiş olmama rağmen züpper vakit geçirdiğim yer. şartlar aynen üstte ayrıntılı anlatılmış zati. yane ne eksik ne fasla ama ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı anlaşılacağı üsere. yalnıs oradaki ortamı bi daa bulabilceğimi düşünmüorum. tabi ki şans işi biras, aksilikler insanın hemen rahatsız olmasına neden olabilir fakat benim bulunduğum dönemdeki insanlardan kimse şartlardan şikayet etmiodu ki zati şartlar verilen paraya göre düşünülürse gayet iyiydi ve ortamdaki herkes eğlenceye gelmiş muhabbet insanlarıydı. kamp liderlerinin de kampın küsel ve tıkırında gitmesinde rolleri büyüktü. evt şans işi fakat bence denemekten hiç bişiy kaybedilmes aksine bi sürü insan kasanılır.