• katılım koşulları ilginç parantez içleri bana ait.

18 yaşını doldurmuş olmak. (tamam buna eyvallah)

üniversite ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencisi veya mezunu olmak. ( zaten sloganları
    universiteliler ve universite adaylari haydi kampa )

lise mezunu ise bu sene öss'ye girmiş olmak. (bu sene liseden mezun olup öss'ye girecek ve kampa katılacağı dönemde 18 yaşını doldurmuş olacak lise öğrencileri de başvuruda bulunabilir) (ilk parantez bana ait değil zaten kafam da basmadı ne dediklerine)

antalya ve muğla kampları için 28, çanakkale kampı için de 32 yaşını geçmemiş olmak. (bu nedir yav, sıcak bölgelerde sübyancılık daha erken yaşta mı gelişir diyolar, yoksa çanakkalenin buz gibi suları, üniversiteli çıtır peşinde koşacak benim gibi kart zamparaları bir parça olsun dizginler mi diyolar. bilen varsa bi zahmet)

kampa katılımına engel olabilecek derecede riskli veya bulaşıcı hastalığı olmamak. (kamp, çıtır deyince üstüne bi da hastalık lafı geçince insan ister istemez soruyor: prezervatif kullansak?)

naapalım yoktu bizim zamanımızda böyle kamplar. (bkz: ömür dayı)

http://www.haydikampa.com/genelbilgi/kosullar.htm
  • tam anlamıyla orgazmik bir zaman geçirme hedesi. tatil diyemiyorum çünkü askere gitsem bu kadar yorulmazdım. fakat çok sevdim öyle böyle değil. müptelası oldum kuran çarpsın.

bir gün 2000 metreden yamaç paraşütü, ertesi gün fethiye koylarında tüplü dalış, sonra dalaman çayı sularında rafting. insan hiç bitmesin, zaman hep böyle eğlenceli, hep böyle dolu dolu aksın gitsin istiyor. ve fakat bitiyor elbet.

2011 dalyan 5.dönem katılımcılarına da teşekkür etmeden geçmemek lazım. zira grup lideri dahil ekip çok eğlenceliydi. öpüyorum.
  • 11.dönem köyceğiz kampına katılmış biri olarak organizasyonun başarılı olduğunu söyleyebilirim. programın güzelliği her yaş grubundan insan görebiliyorsunuz ve kampın atmosferinde herkes kolaylıkla kaynaşıyor. aslında kalınan mekan çok da önemli değil, çünkü zaten kamp alanına bir tek gece yatmaya gidiyorsunuz. ancak genel olarak, çadırın tercih edilmemesi gerektiğini söyleyebilirim. eğer imkan varsa, apartta kalınmalı.

11. döneme dair notlar:
    bu dönemdeki en eğlenceli kısım, şahin abi ve servisi idi. mekanlara ulaşım için , şahin abinin servisi tercih edilmiş ise, daha baştan , ismaik yk dan- "bas gaza", bengü'den -"gezegen", serdar ortaç'tan- "hayat bizi neden yoruyorsun" şarkılarını dinlemeyi kabul etmiş sayıldık.100 km hızla giderken, arabanın sağa sola manevralar yapması, direksiyonun bırakarılarak otomatik modda seyir, serviste uyuyakalmışken 1 litrelik ucu delinmiş su şişesinden fışkırtılan su ile uyanmak, havada peçete uçuşması gibi "eğlenceye" de ister istemez dahil olduk. dalyandaki eğlencede, şahin abinin muhteşem dansları ile çoştuk.

kampa katılanların kamptan sonra yaptığı ortak hareketler:
    1- kamp bitince, hemen facebook grubu oluşturmak
    2- resimleri hemen eklemek
    3-facebook profil resmini, msn profil fotosunu yamaç paraşütü yaparkenki fotografı yapmak
    4- iki hafta boyunca, kamptan ve kampta yaptıklarından bahsetmek.
    5- kampta dinlediği şarkıları bir daha dinlememek.

özetle;
    kaldığım yer çok da önemli değil, maksat aktivite ( yamaş paraşütü, dalış vs.) olsun, çok param da yok zaten, yeni insanlarla tanışayım kaynaşayım diyenler için tercih edilesi program.
  • 2014 ağustos fethiye 13. dönem ve 2015 ağustos'da yine fethiye full aktivite 13. dönem olarak gittiğim kamptır.

geçen sene ilk gittiğimde inanılmaz keyif almıştım, yaklaşık olarak 40 kişiydi ve 2 gruba bölünmüştük muhtemelen gruptaki herkesle iç içe olduğumuzdan ötürü keyifliydi.

bu seneye gelir isek ortalama 99 kişi ile brifing verildi. organizasyon için çok fazla bir kalabalık. dakika bir gol bir birifingte atv'lerin bozuk olduğu ve bunun yerine su kayağı eklendiği söylendi. tanışma için oynanılan oyun (beyin fırtınası) bu kadar kalabalık olması nedeni ile fazla talep görmedi tam anlamıyla oynanamadı.

su sporları ile başlandı dalyan grubu ve fethiye grubu aynı güne denk getirilmesi tek bir flyboard olması ve onunda arıza yapması nedeni ile çoğu insan flyboard zevkine varamadı. lider denilen eleman geçen seneye oranla inanılmaz beceriksizdi. ne bir doğru düzgün fotoğraf ne bir organizasyon. sıra kimde diye soruyoruz bilmem abi gidin bakın diyor. o derece siklemez tavırda. geçen sene bulut vardı lider olarak inanılmaz eğlenceli ve organizasyon konusunda çok yetenekli bir çocuktu okursa buradan selam olsun.

rafting, geçen seneye oranla daha uzun bir parkurda biraz daha heyecanlıydı. bir düşüşte suyun botu bırakmaması nedeni ile hoca botu devirdi suyun kuvveti ile kaç takla attığımı sayamadım. işin kötü yanı bu görüntüler videoya eklenmemiş, o kadar numara yaptık video yok amk. genel olarak rafting eğlenceliydi. muhammed hocaya selamlar.

dalış , geçen seneden tanıdığımız hocalarımız olduğu için çok büyük sıkıntılar yaşanmadı gayet eğlenceliydi. bir de şu eşitleme olayını becerebilsem ben de dalabilsem daha bir keyifli olacak sanırım.

perşembe yamaç paraşutu sabah 06:30 sortisi, en leş sorti. termik fazla olmadığı için çok fazla yükseliş olmuyor. babadağdan atlandıktan sonra hiç yükselemeden direk inişe geçiliyor çekilen fotoğraflar hafif puslu belkide hava o gün öyle denk geldi bilemiyorum. 11:00-13:00 sortileri ı daha keyifli.

parasaling çok keyifli, ancak havada manzaranın keyfini çıkarırken göz birden bağlantı noktasına takılıyor ve oradaki düğümü görünce amını sikim düğüm çözülürse nolcak lan gibi triplere girilebiliyor. benim paranoyaklığım kabul ediyorum. *

aşırı kalabalıktan dolayı aktivitelerde aksamalar olunca sonar denilen iki adet koltuk gibi zamazingolar getirildi sürat teknesinin arkasına bağlanıyor ve sizi çekiyor. çok keyif veriyor muhakkak yapın.

genel olarak eğlenceli bir tatil oluyor ancak çok kalabalık olması nedeni ile çoğu aktiviteden mahrum kalabiliyorsunuz. şansınız yanınızdaysa her şeyi yaparsınız.

otel konusu fethiye sunface'de konakladık, fatma ablanın yemeklerini hiç bir şeye değişmem, sabah kahvaltıları çok zengin değil, aktivitelerde öğlenleri kumanya veriliyor (sandviç+meyve suyu+ eti puf)

odalar idare eder, her gün temizlenmesi dikkatimden kaçmadı temizlik konusunda gayet başarılılar.

şimdilik aklıma gelenler bunlar ancak en önemli unsur kalabalık olması. benim denk geldiğim dönem rekor seviyeymiş ve bir nevi denek olduk, başarılı oldu mu bence olamadı. nerede çokluk orada bokluk diye boş yere söylememişler.

aksaklıkları kafaya takmaz rahat olursanız eğlenirsiniz.
  • 2. donem antalya kampina gitmis oldugum kamp. kamp alanina ilk girildiginde, buyuk umitlerle gelinmemesine ragmen bir hayal kirikligini herkesde gozlemledim. sansima cok az katilimci orani olan bir donem dustu, boylece gayet eglenceli aktiviteler duzenlendi, insanlar istediklerini yapabildiler vs.
    gidilmeden once bilinmesi gereken en onemli nokta, websitesinin yalan oldugu. bakmayin ona hic heveslenmeyin orda yazanlara. oncelikle yamac parasutu yaptirmiyorlar. sasirmayiniz, zaten 120 milyon bir hafta hersey dahil programda ne yamac parasutu bekliyordunuz. * yamac parasutu ile ilgili sadece yer egitimi veriliyor. bir ihtimal yerden 20-30 cm. yukselebilirsiniz. ayrica sitede yazili kurallar bayagi bir esnetilebiliyor, deneyiniz, gorunuz. kamp cok kalabilksa sansinizi cok fazla zorlamayiniz.
    supervizorler cok bi superler, gerci degisecekmis donemden doneme ama eger bu cizgide giderse zaten supervizorler sayesinde kamp alani ve aktivitelerin cok bi ozelligi olmasa da egleniliyor.
    dag tepe tas dolastiriyorlar, eger kondusyonunuz pek iyi durumda degilse trekkinglerde en one gecip trekking hizini kendi hiziniza gore ayarlayin, o gezilerden sag cikmanin tek yolu o olmakta.
    unutmamaniz gereken en onemli sey, sivrisinek spreyi. hatta 2 kutu getirin, uzerinize bocalayin, nitekim kucuk siyah sinekimsi seyler az sivrisinek spreyi kullanildiginda pek umursamiyorlar, yuzsuzce gelip isiriyorlar.
  • muğla 10. döneme katıldığım ve beklediğimin üstünde iyi vakit geçirdiğim kamp. yemeklerin kötü olması en büyük korkumdu ama yemekler hem çok güzel hemde doyana kadar yeme şansınız vardı. kampta iyi vakit geçirmek biraz kampa katılanlara birazda liderlere bağlı. sedir adası programda olmamasına rağmen çoğunluk istediği için bi günün programını değiştrip bir günlük marmaris gezisi düzenlendi, bunun yanında kamp alanı içinde ilk gün kaynaşma oyunları, tavla turnuvası, mangal partisi, waffle partisi yapıldı.
    tabii bütün bunların yanında bazı problemlerde vardı başta sıcak su yoktu, tuvaletler ve küvet aynı yerdeydi yani siz tuvalete girmek için içerdekininin duşunun bitmesini beklemek durumunda kalıyodunuz, yerlerde çim değil taş ve kumdu, banyodan ıslak terlik ve ayaklarla çıktığınız zaman çadırda ufak bi kum sorunuyla karşılabiliyodu.
  • tatil dediğin yan gelip yatıp güneşte haşlanmaktır diyenlerin bir şey bulamayacakları ancak; aktivite arayanların, gezip tozayım diyenlerin, dalayım, uçayım, kürek çekeyim vs. hayatın tadını çıkartayım diyenlerin aradıklarını nispeten ucuza elde edebilecekleri organizasyonun yeridir haydi kampa..
  • etkinlikler içinde bir beyin fırtınası oyunu vardır ki; kişi, kendisine isminin başharfiyle başlayan bir lakap takar , en eğlencelisi olmasa da yıllar sonra bile akılda kalacak kadar eğlendirmişdir .

haydi kampa organizasyonu, 8.etap gurubundan sonra ''haydi kampı'' olarak anılmaya başlanmıştır .
  • tam öğrenciye yönelik bir tatil fırsatı. özellikle erkenden kayıt olabiliyorsa bütçesi de öğrenci işi.

gittim, gördüm, eğlendim, geldim. her sene gidilmez fakat mutlaka bir kere gidilmeli, tecrübe edilmeli. mümkünse arkadaşsız gidin ve oradaki katılımcılarla kaynaşın daha çok eğlenirsiniz..
  • önceki * entryimden sonra kara kara düşünürken, ulan dedim neden ben kardeşim ile gitmiyorum ki?
    daha sonra son anda karar verip haydikampa.com dan tatilimizi ayarladım. ohh ben de bir hafifleme hissi... meğer o cebimdeki yükmüş...
    her neyse efendim bu kampta yedi gün farklı aktivite yapılır, hepsi sitesinde yazar. son anda katılanlar fazla para öder. bir kaç ay önceden alırsanız 300 lira kadar ucuza ayarlarsınız tatilinizi ki bu da epey bir kardır aslında. gözlemlerime gelirsek:

-tek başına tatil yapacaklar için kaçırılmaz fırsat. mutlaka arkadaş bulursunuz zaten hep bu doğrultuda insanlar katılır.
    -kalınan yer "otel" diye geçmesine rağmen pansiyondan bir tık aşağıdadır. odalardan çok medet beklemeyin
    -aktivitelerden memnun kalırsınız ama çok yorucu olacaktır, bu sebeple akşamları enerjinizi uyumaya harcarsanız adınıza iyi olur. evet, o kadar yorulunabiliniyor.
    -yamaç paraşütü yaparken küçük bir fotoğraf makinesini boynunuza kartvizitlik ipleri ile bağlamak suretiyle dilediğiniz kadar güzel fotoğraf çekebilirsiniz. gopro ile çekilen fotoğraflara yüz lira ödemeniz gerekmez. gerçi şimdi o fotoğraflar da ayrı bir güzel çıkıyor.
    -rafting yaparkan dikkatli olun, yanlış yönlendirme sebepli istem dışı devrilmeler olabiliyor.
    -dalış yaparken azami dikkat, hocanız kalabalık olunması durumunda acele ettirmek isteyebilir, fakat kulağınızı dengelemeden inmeyin aşağı, sonra kulak zarınız delinir. kulak kendini onarıyor ama ne gerek var değil mi?
    -tekne turu tam bir türk işi tekne turu elbette, ama aslolan eğlenmekse eğlencenizi kendiniz yaratınız.
    -safari ve diğer aktivitelerde pek bir cacık olmasa da tatil tatildir.
hesabın var mı? giriş yap