• bir rüya gördüm, içinde sen
    beni terkedip gitmişsin, beni yok etmişsin
    hayırdır inşallah!

dön diyorum dönmüyorsun
    kal diyorum ağlıyorsun
    ne yaptığını bilmiyorsun
    hayırdır inşallah!

http://www.youtube.com/watch?v=ffc3iqctlko

ve tabii ki;

"seni çok özlemişim görmeyeli..."
  • yasar'in yeni albümü sevda sinemalarda'nin güzel melodili parcasi..

bir rüya gördüm, içinde sen
    hayırdır inşallah..

dön diyorum dönmüyorsun
    kal diyorum gidiyorsun
    bir karar bile vermiyorsun
    hayırdır inşallah..

bu rüya nerden çıktı geldi sahi
    aradan kaç yıl geçti yoktun hani
    seni çok özlemişim görmeyeli
    hayırdır inşallah
    bu kaçıncı ayrılık ayrılık hali
    aşkımız şarkılarda hayat fani
    terler içinde kaldım uyandım ani
    hayırdır inşallah..

bir rüya gördüm, içinde sen
    hayırdır inşallah..

dön diyorum dönmüyorsun
    kal diyorum ağlıyorsun
    ne yaptığını bilmiyorsun
    hayırdır inşallah..
  • üç senedir en azından haftada bir gecemi ve ertesi sabahımı mahveden aynı rüyaya yaşarın yazdığı şarkı. demek o da aynı rüyayı görüyormuş.
  • dün gece seni gördüm rüyamda
    bana dönüyordun yillar sonra
    uzatmistin elini
    tutmak istermis gibi
    hissettim sanki nefesini

lalalalalalalalay
    lalalalalalalalay

hayirdir insallah seni görmek
    rüyada hasret gidermek
    dayanamam dedigin anda
    böyle de olsa görüsmek

ne ala ne ala
    böyle de olsa görüsmek
    ne ala ne ala belki de hasret bitecek

lalalalalalalalay
    lalalalalalalalay

her gece seni bulsam yanimda
    benim olabilsen bundan sonra
    uzatsam ellerini
    tutsam gercekten seni

lalalalalalalalay
    lalalalalalalalay

hayirdir insallah seni görmek
    rüyada hasret gidermek
    dayanamam dedigin anda
    böyle de olsa görüsmek

ne ala ne ala
    böyle de olsa görüsmek
    ne ala ne ala
    belki de hasret bitecek

seklinde sözleri olan 1990'dan kalma bir ajda pekkan sarkisidir.
  • görülen rüyalardan sonra hayırlara vesile olması için söylenen söz.

- hayırdır inşallah, dün gece bir düş gördüm ki ocaklardan ırak. düşümde, sabah yatağımdan kalkmışım elimi yüzümü yıkıyorum. bir de ne göreyim? musluktan ellerime dökülen su değil meğer sütmüş. şaşkınlıkla aynaya bakıyorum o nur dolu yüzüm bembeyaz olmuş. dilimin ucuyla sütün tadına bakayım derken hoop ortam değişiveriyor ve koca memeli iri yarı bir inek dilimi yakalıyor. daha ne olduğunu anlamadan kendimi sırtüstü yerde yatar buluyorum ve o koca inek üstüme oturuyor. ben can havliyle ağzımı açınca inek meme uçlarından birini ağzıma sokup başlıyor süt salgılamaya. tam tıkandım artık, boğuluyorum diye düşünürken o ucu çıkarıp bir diğerini sokuyor. her defasında aynı işlem değişik meme uçlarıyla tekrarlanıp duruyor. sütü de bozuk çıkmaz mı ineğin? haydaaa… bir cırcır oluyorum ki sorma gitsin. o üsten veriyor ben alttan çıkarıyorum derken ter içinde uyanmışım ama birden ereksiyon halinde olduğumu anlıyorum ve utandığımı hissedip göz ucuyla yanıma bakıyorum, hanım horul horul uyuyor. usulca yataktan kalkıp helaya gidip sancılı bir küçük abdest faslından sonra gördüğümün bir karabasan olmasından dolayı iki rekat şükür namazı için başlıyorum abdest almaya…

sabah ilk iş olarak derhal şu süt işinin düzenli ve adamakıllı olması için gerekli yerlere talimat verdim. sonrada prostat muayenesi için doktora doğru yola koyuldum. bunun tabiri ne ola ki?

- ey oğul, sen bir iş eylemişsin, iş güzel, lakin ehil olmayan ellere emanet edildiği için boku çıkmak üzere. şunu unutma; bilmez insan kadrini, insan olmayan. allah muhafaza bir sabi sübyan bu işten olmadık bir zarar görürse vebali senin boynunadır haberin ola. öyle düşündeki gibide ucuz kurtulamazsın. üzerine oturan inek öküz olur, ağzına gireni de var sen tahayyül et.
  • neredeyse on sene kadar önce anneannemin yaptıgı imkansız esprinin kaynagı "tamlama"dır.

ev, salon, öğlenin körü, sıcak "çok sıcak", kapı çalar...

anneannem "hayırdır inşallah" diyerek kapıyı açmaya fırlar.
    gelen üst komşudur... hayır dağıtıyorlardır...

anneannem, "hayırmış valla" diyerek elindeki helva pide tabağıyla salona girer,
    yüzünde bende farkındayım ne dediğimin konuşmayın sakın, gülümsemesi vardır.
  • ajda pekkanin soyledigi sarki. "hayyirdir insallah rüyada seni görmek..." diye giden nakarati vardi.
  • birinin rüyasını anlatması için evvela karşısındakinin böyle demesi adettendir. yoksa rüya hayır çıkmaz allah muhafaza
  • herkesin hayatında illa ki bir tane çok özel bir ilişkisi olmuştur. bu ilişki öyledir ki, önce tomurcukları atılır yüreklere. ondan sonra flört dönemi dediğimiz, o kalp atışlarının hızının tavan yaptığı döneme girilir ki, tomurcuğumuz tabiri caizse sulak alanda yetişmiş gibi olur ve hızla kocaman bir filiz verir ve yeşerir. bu yeşerme karşılıklı olunca tadından yenmez, mutlu yarınlara koşulur. ancak bu mutluluk koşusunun genelde bir finish çizgisi olur. koşunun uzunluğu ise 100 mt. ile maraton* arası bir mesafe arasında değişebilir. ama yarış illa ki bir gün biter. işte bu mutluluk yarışı bittiğinde o filiz veren tomurcuk da solar ve içine kapanarak tekrar tomurcuk haline döner. ve tomurcuk olarak da olsa o ilk gün atıldığı yerde kalmaya devam eder.

işte bu şarkı o tomurcuğu titreterek, içinizi hafiften cız ettirmek suretiyle ordaki varlığını hatırlatan şarkılardandır, yaşar ağzına sağlıktır...
  • petit matin'in 1973 tarihli les garçons arrivent dans les choux şarkısının türkçesi.
hesabın var mı? giriş yap