• epey mantıklı öneridir. maliyetsiz ve uygulanabilir. en önemlisi fişlenme gibi bi tehdit yok.

her seçim öncesi yaratılan iktidar kazanacak algısıyla beraber, muhalif insanlar oy vermenin faydasızlığına inanıp sandığa gitmiyor. en azından bu algıyı kırar diye düşünüyorum.

velhasıl; #hayırıyapıştır.
  • moron olma; #hayırıyapıştır
  • oldukca zahmetsiz ve faydali kampanya. yarindan itibaren ben de katilacagim. insanlarin fikirlerini ifade etmeye korktugu günlerde yalniz olmadiklarini bilip, tebessüm edip cesaret kazanmalari acisindan oldukca önemli bir aksiyon.
  • #hayırıyapıştır tatlı mı tatlı etkili bi öneri haydi bakalım destek buraya.
  • küçük ve etkili cümlelerle yapılırsa daha iyi olur. herkes 2 liraya yapışkanlı kağıt alıp bunu yapabilir.

"yasama, yürütme, yargının tek bir kişide toplanmasına hayır"
    "meclisi fesh etme yetkisine hayır"
    "tüm yetkilerin bir kişi de toplanmasına hayır"
    "pkk ile oslo görüşmeleri yapanlara hayır"

gibisinden. hayır kelimesini büyük yazın. emin olun bu ülke çapına yayılırsa süper bir uygulama olur. hemde halk herkesin hayır deme sebebini öğrenir. hemde sayımızın az olmadığı anlaşılır.

yeter ki salak salak sebepler yazmayın.
  • "twitterda yazmaktan başka ne yapabiliriz?" diyen arkadaş çoktu. alın size etkili ve pratik bir yöntem. bu yayılırsa çok güzel olur. #hayırıyapıştır 'a destek verelim yayalım bu olayı.
  • twitter'da yazdıklarımızı sağa sola yazma kampanyasıdır.
  • üstteki bir suser'ın da ifade ettiği gibi, hayır deme gerekçelerimizi ifade eden birer cümlelik açıklamalarla daha etkili olacağını düşündüğüm kampanya. yaratıcılığa son derece müsait bir eylem tarzı, zekice tasarlanmış şeyler göreceğimize şùphem yok.
  • hayır diyenlere terörist diyenler görsün, hayır diyenler her yerde. bindiğin otobüste, asansörde, oturduğun kafede, sınıfında, iş yerinde, alışveriş yaptığın markette, mağazada, gittiğin spor salonunda... az değiliz, marjinal değiliz. alın bir post-it yapıştırın gittiğiniz her yere. hayırlar çoğalsın, umudunuz diri kalsın.
  • internette paylaşılma kısmını yapmasanız da, online anonimlik ve göze batmama sebebiyle mesela, etrafa yapıştırarak katılabilirsiniz gibi sanki.

ahah müthiş bir şey değil mi bu fikir? cidden destek olunması gerekiyor. ben bugünden yapıyorum hayır stickerlarımı. canva.com'u öneririm kolay, eli yüzü düzgün stickerlar için. okunabilirlik elzem.

tanım: etkisini izlemek için sabırsızlandığım kampanya.
hesabın var mı? giriş yap