şükela:  tümü | bugün
 • ak deyince ak olmadığı gibi hayırlı deyince de hayırlı olmamasındandır. siyasal islamın çöpe gidecek laflarından biri.

  t: kutsal doğum haftası tadında bir uydurmanın tarih olması
 • mevcut iktidarın gücünün azalmasına paralel olarak oluşan gerçekliktir.
 • bu sabah gelen mesajdan kısaca bahsedeyim. hayırlı cumalar içerikli basit bir paint görüntüsü whatsapp'tan "iletildi" olarak geldi. hemen ardından, normal yazıyla ve "iletildi" olarak "hayırlı cumalar" yazısı geldi. hayırlı cumalar yazısını bile yazmaya üşenen bir milletiz, onu bile hazırdan ilet diyoruz, gel de bu kişinin ibadet şeklini ve anlayışını merak etme...

  bilsem ki hazır paint çalışmalarıyla ülke düzelecek, sabahtan akşama kadar paint'e gül resimleri ekleyip altına yazı yazarım, sorun değil.
 • yılda bir kez değil haftada bir kez yapılan uygulama olduğu için insanlar yoruldu. zaten mesajları da kimse siklemediği için vazgeçtiler diye tahmin ediyorum. cevaplanmayan mesajlar olduğu sürece tamamen biteceklerdir.
 • sevindiricidir. mutlu eder.
  müslüman bir yazar olarak nefret ettiğim mesajlar. lan size ne sayın angutlar? ister giderim cumaya ister gitmem. bana gitmemi hatırlatıp bedavadan sevap point mi kazanacaksınız? yok öyle kolay kazanç.
  ben şöyle yapıyorum:
  +hayırlı cumalar
  -a iyi oldu hatırlattın cumaya gidecektim vazgeçtim. he ben gidecem sen sevap kazanacaksın, gitmiyorum lan, cehennemde yan pezevenk...
 • iyi oldu çok güzel oldu diyorum. ya bre müslüman sana ne deniyor. komşuna, akrabana yolda gördüğün din kardeşine selam ver, gülümse deniyor, değil mi? e kardeşim ruhsuz ruhsuz mesaj atacağına yolda gördüğün eşine dostuna hayırlı cumalar de veya aç telefonu ara, 2 dakika nasılsın de halini hatrını sor. daha iyi olmaz mı?

  tanım: göstermelik yapılan bir şeyin bitmesi.