şükela:  tümü | bugün
 • evet sayın yazarlar. telefonumuza her cuma onlarca kişi, huzurlu bir resmin yer aldığı arka planın üzerine, ayet veya dua yazıp sonuna cumanız mübarek olsun ibaresi eklenmiş bir kutlama mesajı yolluyor.

  özellikle belirli gruplara dahil olan çeşitli meslek sahipleri bu mesajı atmak zorundalar, yoksa grubun diğer üyeleri tarafından ayıplanırlar.

  yüz binlerce kişi tarafından türkiye’nin dört bir tarafına atılan cuma mesajları toplumumuzu ikiye böldü. cuma mesajı atanlar ve bu mesajı görünce sinir olup silenler olarak. ısrarla atılan mesajlara cevap vermedik. mesaj atanlar, hakkımızda kim bilir neler söylediler. belki kafir olduk, belki putperst olduk. dinsiz diye arkamızdan konuştular.

  ama artık bu mesaj gönderenleri şaşırtma vakti. mesaj alanlar olarak yazarları bugün, cuma mesajı atmaya davet ediyorum. böylece gönderdiğimiz mesajı alanlar afallayacak, ulan hani bu adam putperestti diyerek gözleri bir an yerinden fırlayacakmış gibi olacaktır. günlerce bu mesajlar konuşulacak, kimin dinsiz kimin kafir olduğu konusunda karışıklıklar olacak ve toplumda ufak çaplı bir kargaşa yaşanacaktır.

  bütün yazarları tekrar cuma mesajı yollamaya davet ediyorum. saygılarımla.
 • ses çıkarmaz.
  şu olsa olabilir:
  (bkz: hayırlı salılar mesajı atıyoruz kampanyası)