şükela:  tümü | bugün
  • her cuma sabah 7'den itibaren hayırlı cumalar mesajları yağdıran tarikat.

en önemli dini etkinlikleri hayırlı cumalar mesajı göndermek ve sosyal medya üzerinden hayırlı cumalar paylaşımları yapmak olan tarikatın bu kararlı tutumu beni korkutuyor açıkcası.

ileride fetö gibi devleti ele geçirip bütün tc vatandaşlarının alnına hayırlı cumalar yazdırabilirler.

hatta sokağa çıkma yasağı ilan edip sokaklara hayırlı cumalar yazdırabilirler.

hatta ve hatta cuma gününün ismini değiştirip hayırlı cumalar günü yapabilirler.

propagandaları çok etkileyici. konuşmamı hayırlı cumalar mesajı ile bitirmek zorundayım. hayırlı cumalar
  • sırf kendileri yüzünden bir mesaj filtresi programı mı yazsak acaba diye düşündüğüm kişilerden oluşur. (verdim fikri hadi kaptın köfteyi yazılımcı..) hayırlı cumalar engelleyici, nam-ı diğer hacun.

bu arada hayırlı cumalar. (bkz: 21.07.2017)
  • bu tarikatın üyeleri tüm hafta paylaşım yapmazlar ama cuma günü gelince özel olarak internete girip bol hayırlı dualı, özlü sözlü paylaşıp yapıp sözüm ona beğeni toplarlar.
  • (bkz: yaran başlıklar)

yaklaşık 12 tane standart hayırlı cumalarcım var.ve ilk entryde denildiği gibi saat 7de başlıyorlar.cuma gününe alarm kurmuyorum çünkü hayırlı cumalar mesajı ile uyanacağımı biliyorum.bu kişilerden her hafta farklı cuma mesajları alırsınız.x kişisinden iki hafta iki ayrı cuma tebriği paylaşıyorum:

geçen hafta: ey rabbim.evimizden bereketi,dilimizden duayı,kalbimizden sevgini eksik etme.dualarımızı kabul,ömrümüzü nurlu,sofralarımızı bereketli kıl.hayırlı cumalar.

ya abi,sen allaha olan yakarışının sonunu neden hayırlı cumalar diyerek bana atıyorsun?neden?

sabah: saat 06:58.
    yakınlık ne zamanla ne mekanla sınırlıdır. eller allah'a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir. aklımda, yüreğimde ve duamdasınız. cumanız mübarek olsun...

abi,sen beni cidden seviyor musun?yoksa toplu mesaj kurbanı mıyım?

not: bu kişi cuma namazına da gitmiyor.
  • karşılıklı telefon numarası alıp vermediğim eski komşumuzun annemden telefon numaramı alıp her cuma 01:00-03:00 arası videolu cuma mesajı göndererek liderliğe oynadığı tarikat. o mesaj kaç kişiye gidiyor gerçekten merak ediyorum.

bir defasında da ismi cuma mesajı olan ve 43 kişilik, tanımadığım bir dolu insan olan bir gruba eklenmiştim. gruptan ilk çıkan iki kişi grubu kuran kişinin çocukları olunca çıkmakta zorlanmadım.*

herkese içinde güllerin yer aldığı videolu hayırlı cumalar.**
    hayırlı her günler.
  • "sağından solundan parıltılı ışıklar çıkıp kaybolan kırmızı gül gif"i
    veya
    "dua eder şekilde açılmış avcun içine dökülen şelale montajlı gif"
    bu tarikatın sembollerindendir.
  • bu tarikatın bazı üyeleri, hayırlı cumalar mesajlarını bir tık öteye taşıyıp perşembe gecesinden atmaya başlıyorlar.

insan gerçekten hayret ediyor
  • iki kola ayrılır:

1. kabe, gül, çeşitli doğa manzaraları vs. üzerine arapça allah, muhammed, arapça veya türkçe dua yazılı bir resim/gif göndererek hayırlı cumalar dileyenler;

2. hadis, kıssa gibi ibret verici bir metnin sonunda hayırlı cumalar dileyenler.

arayıp hayırlı cumalar dileyeni görmedim henüz.
  • bunun daha üst versiyonu vardır; o günkü gündeme dair anahtar kelimeleri sonuna kuranı kerim ekleyerek googlelayan ve çıkan ayeti sabah namazına alarm kurup o saate twetlemek şeklindedir.

(bkz: ayet çakmak)

(bkz: bakara makara)