şükela:  tümü | bugün
  • neyse'nin 6 yıl aradan sonra çıkardığı ikinci albümlerinin adı. 24 mart cuma günü tüm dijital platformlarda yayınlanmış olacak.

bu da albüm teaser linki : https://www.youtube.com/watch?v=ra39u8wuxqw

özetle effffsaaane bir albüm geliyor, sabırsızlıkla bekliyoruz. nafile, muteriz, ahd ve evvel favorilerim arasında. fakat şundan eminim ki şarkıların hepsi birbirinden güzel.
    işitenden ziyade duyabilen kulaklara ilaç gibi gelen albüm, iyi ki varsın neyse.

4 nisan salı günü babylon bomonti lansman konserinde görüşmek üzere !

http://www.biletix.com/etkinlik/ubb73/turkiye/tr
  • spotify ve itunes platformlarında mevcut olan neyse'nin son albümüdür
  • ilk albümün uzağında bir çalışma olmuş. lokomotif parça yok. şarkılarda kesinlikle bir kalite var bu asla yadsınmaz bir gerçek fakat sürekli aynı tempoda dönüyor. hokkabaz gibi aksın gitsin istiyor insan bir süre sonra ya da yapma meydan gibi sert çıkışlar.

kötü bir albüm olmamış ama ilk ''neyse'' albümünün yanından bile geçemez.
  • 6 senede çok iyi bir birikim yapıp çok iyi bir albüm çıkarırlar artık dedim ancak beklentimin çok altında bir albüm geldi. selim'in sesi bazı parçalarda gerçekten anlaşılmıyor. melih balta'nın olmaması ise grubu çok olumsuz etkilemiş.

siyah, aydınlık, söz tadında bir parça bile yok bu albümde; derhal, yangın ve ahd vasatın üstündeki parçalar olmuş.

edit: dinledikçe seviyorum lan bu albümü, yavaş yavaş yediriyor yazdıklarımı.
  • neyse grubunun ikinci albümü.
    tam kanıya varmak için bir kaç kez daha dinlemek lazım ama şimdilik ilk albümün gerisinde gibi gözüktü maalesef.
    vokaller ilk albümde de pek anlaşılmıyordu ama bu albümde de böyle olması şaşırtıcı geldi. vokalin sesi güzel ama temiz bir vokal olmayınca sözlerin bir anlamı kalmıyor.
    ilk etapta yangın ve kahreddin şarkıları dikkat çekici gözükmekte.
  • şu an ilk kez fizy üzerinden dinlediğim ve beklentimin düşük olmadığı albüm.ilk şarkı olan derhal'de vokal kaydını sevmedim. hiç bir şey anlaşılmıyor.
    yangın müzikal anlamda çok iyi olmuş fakat vokal kaydı sorunu devam etmiş. yukarıda her şarkıda aynı şey olduğu söylendiğine göre çok ciddi bir mastering problemi olduğunu söyleyebiliriz.
    ben bunları yazarken nafile başladı. tizlere çıkmayınca ağzı kapalı tutmuş selim, bu yüzden söyledikleri anlaşılmıyor. ilk albümde ben böyle bir şey hissetmemiştim. nafile de müzikal anlamda hoşuma gitti.
    kahreddin de iyi gibi.
    muteriz rakı masası şarkısı gibi olmuş. hoş tınlıyor.
    geçmiş olsun ilk albüm kalitesini yakalayan bir şarkı olmuş bence. şu ana kadar en çok geçmiş olsun'u beğendim.
    ilk gitar solo sondan birinci şarkı olan evvel'de. o da tam bir solo sayılmaz ama idare eder. evvel bayağı rock olmuş, iyi olmuş. ahd da gayet iyi. eski bahçe de hoş başladı. ben fena bulmadım albümü doğrusu. en az 10 kez dinledikten sonra mantıklı karar vermeli. bu her şarkı için böyle tabii. mutlaka şans verin.
  • gün boyunca başa sarıp dinlediğim bir adet derhal içeren neyse albümü. yine müthiş bir iş çıkarmışlar.
  • nafile ve yangın şarkılarına takıldığım neyse albümü. beklentimin biraz altında kalsa da gayet güzel bir albüm olmuş, ellerine sağlık.
  • neyse'nin yeni albümü.

nafile, yangın ve kar şarkıları ile an itibariyle önümde uzanmakta olan denize bakıp zamanda yolculuk yapmaktayım. diğer şarkılara henüz şans veremedim.

ayrıca bu adamlar nerde çıkarlar? inlerine nerden ineriz? içten içe sadece ben bileyim istiyorum ama ben de ulaşamıyorum ki. eser miktarda bir pr çalışması yapsalar da konser biletlerini biletix'ten falan temin edebilsek mesela.

neyse, tebrikler.

düzeltme: piniminicini ve sytemofadownmanyagi uyardı. 4 nisan salı günü babylon'da çıkıyorlarmış, biletlerine de artık biletix'ten ulaşabiliyormuşuz. burdan albüm sonrası sosyal medya hesaplarını daha sık güncellemeye başlamışlar.