şükela:  tümü | bugün
  • damlarda asma dallarinin toplandigi cardak.
  • güneyde eskiden ahşaptan, şimdilerde demir profillerden çatılan ve üzerine üzüm taratılan gölgelik, üzümlük ve keyifliktir. serinliğin çöktüğü ikindi saatlerinde altında çay demlenir, geceleri kurulan cibinliğe bir setr olur haymalar. hışırtısı bir serinlik alametidir.

    haymadan üzüm indirilir, hayma sarartılır, yazların vazgeçilmez yaşam alanıdır.
  • denizli'nin gözde restaurantlarından biridir. geniş bahçesi, mükemmel mutfağı ile yaz kış demeden dolup taşan bir mekandır. çok alaturka olmasından mütevellit kasıntı bir yer değildir o yüzden tercih ediliyor galiba. ha bir de kış aylarında pavyonvari program yaparlar, komik tipler, yanık sesli ablalar ve eşcinsel şarkıcılar sahne alır. eğlenceli işte beya..
  • orhan pamuk romanlarından fırlamışçasına fantastik, enteresan meyhane. birbirinden ilginç müşterileri hayata dair gözlem yeteneğinizi geliştiriyor resmen. mezeleri lezzetli. çalışanları olması gerektiği gibi. fiyatlar makul. havası, bahçesi şahane. bağımlılık yapan bir yönü var. az önce duyduğumuz bir dialogda, ablanın biri yanındaki abiye "keserim lan seni, allahın kırosu" dedi. resmen hayat okulu. tekirdağ yaş üzümün dibindeyiz. çok sevmekteyiz.
hesabın var mı? giriş yap