şükela:  tümü | bugün
  • mucadeleci insanlar. pes etmeyen.
    yedi kere dustuyse sekiz kere ayaga kalkan.
    hayat basına ne geldigi degil, onunla nasıl mucadele ettigin.

(bkz: titanium)
  • ortaokulda bizim sinifta bir kiz vardi ankaradan gelmisti bir dogu sehrine. babasi subaydi. ıki senesi ayni sinifta olmak uzere 4 sene kaldi bizim okulda. dort dortluk bir kizdi. bir kizin hem guzel hem cok caliskan hem sosyal hem eglenceli hem populer olabileceginin ispatiydi kendisi. 13 14 yasinda bir kiz cocugu icin fazlasiyla ozguvenli, ne istedigini bilen, nerde nasil davranacagini keztirecek kadar akilliydi. tum hayatim boyunca hayran oldugum ilham aldigim bir kisi oldu kendisi. son 8 senedir feyzden de takip etmekteyim kendisini. cok basarili oldu hem is hem ozel hayatinda dogal olarak. guzel bir uni.den mezun oldu, uluslarasi hir sirkette ise girdi, ordan bir cocukla evlendi, bir kizi bir oglu oldu, buarada isinde cok ciddi basarilara imza atti, hatta sirketin ana merkezi abd ye transfer oldu. yolu da acik olsun. acikcasi cok takdir ettigim bir insan. bu kadar basarilarina kesinlikle haset etmiyorum. tam tersine onun varligi beni hayata karsi olumlu motive ediyor. birilrri basariyirsa yapuyorsa ben de yapabilirim hissiyati doguruyor bende. benim icin bu kizin hayati gercekte cok nadir karsilasilan klasik iktisattaki denge noktasi gibi, cok ideal bir durum.
  • çalışan, üreten, mücadele edin, yardım eden, içtenlikle gülümseyen, yüreğini dürüstçe açabilen, merhamet edebilen ve cesur insanlardır benim hayranlık duyduğum kişiler.

bu insanlar ki benim insanlığa ilişkin umutlarımın yitip gitmemesini sağlarlar. söz gelimi, ne zaman güzel bir şarkı dinlesem, böyle bir şarkı yazıp dünyayla bunu paylaşma cesaretini gösterebilen o insana minnet duyarım. inanılmaz gelir bana. gitarını eline alıp da yazdığı sözleri söyleyen bir insana nasıl hayran olmayayım ki? sonra yaşamını daha güzel bir geleceğe adayan ve bunun için mücadele eden insanlara hayranlık duyarım. sabah erkenden kalkıp yaşama karışan, işini en iyi şekilde yapmaya gayret eden, çalışmayı ve üretmeyi seven, yüzünü arada sırada karartsa da yüreğini hiç karartmayan güzel insanlardır onlar. onları hayranlıkla izlerim. yaşamdaki en değerli şeyini, zamanını ayırıp başkaları için iyi bir şeyler yapmaya uğraşan insanlara ne demeli? bir gülümsemeden ve bir teşekkürden başka bir şey beklemeden yardım eden insanlara sayesinde dönüyor şu kahırlı dünya. iyi ki çalışmayı ve üretmeyi seviyorlar. "hayır" deme cesaretini gösterebilen, gördüğü yanlışlarla mücadele eden, gelecek güzel günler için direnen o güzel insanlar iyi varlar. hayran olmamak elde değil.

bana ilham veriyorlar.
  • ömürlerini hedeflerine ulaşmak için, icatlarını insanlığa sunmak için, tezlerini, savlarını kanıtlamak için çalışarak geçiren insanlara hayranım.

asansör icad etmek olabilir, kutup ayısını suda yüzerken, kendisiyle yüz yüzeyken fotoğrafını çekmek olabilir, köpek balığı şeklinde düzenek yapıp içine girerek bir köpekbalığıyla iletişime geçmek olabilir, mükemmel elektrikli süpürgeyi yapmak olabilir, her şey olabilir.

tutkuyla, dik kafalılıkla, kimsenin söylediklerine kulak asmadan, deli addedilmeyi umursamayarak, sabırla, gerekirse bir ömür hedefi uğruna çalışan tüm insanlara hayranım.
  • kuzenim.

başarı abidesi. hani öyle okul birinciliği, şirket patronluğu filan değil başarısı.

her düşüşünde kalkıp yine zirveye oynuyor ibne. sonra yine düşüyor, bir bakmışsın yine çok iyi.

takdir ediyorum. idolüm.
  • gamsızlar.
    şu dünya yansa çöpü yanmayan tiplere bayılıyorum.
  • kimseye eyvallahı olmayan kişilerdir.
  • evini tertemiz tutabilen tüm insan evlatları.
    izdirap dağınık ve temizlik ozurluyum.
  • ben cok hizli dusunup, hizli konusuyorum, bazen soyleyeceklerimi unutmayayim diye karsimdakini dinlemiyorum falan.
    tane tane, dusune dusune, kibar kibar konusanlara hayranim.
    nasil beceriyorsunuz soyleyeceklerinizi unutmadan, yavas yavas konusmayi amk.
  • çok zeki insanlar ve bu özelliklerini çok iyi kullanmayi bilenler. sapyoseksüelim evet!