şükela:  tümü | bugün
 • gs tarihine bu kadar basiretsiz ve kendi deyimiyle "kısmetsiz" bir kaleci gelmiş midir bilinemez.yuvarlak kafalı göçmen çocuğu hayro, sinir katsayısı maksimumlarda seyreden bir insandı.
  bir fb maçında sırf kendisine gol attığı için rıdvan, tanju ve oğuz pataklamış, hakem de korkusundan kart bile gösterememiştir.
  halen rıdvanın ümüğüne bindiği sahne gözümün önünden gitmez.maçtan sonra yaptığı
  "rıdvan ı bitirecektim"
  mükemmel açıklamalar tarihimize geçmiştir.

  sergen yalcin ebedi ''kankasi'' (editlendi, 2009) olmuştur. keza ''agzi gözü'' (editlendi, 2009) kaybetmek ile atfedilmesi yine böyle bir maçta sergen in kulladığı serbest vuruşu yumurtlaması sayesinde verilmiştir.
  ondan önce

  "hayriye hayriye cilveli hayriye" ya da "şşş şş hayrettin"
  konu başlıklı delirtici tezahüratlar yapılırdı kendisine.
 • sergen'den yedigi gol hakkında yaptığı beyanatlarda ki mazeret çeşitliliği bugün bile arkadaş arasında geç kalma falan durumlarında hatırlanmaktadır.şöyle ki;

  "kireç buz tutmuştu...sahaya sis inmişti...rüzgar ters esmişti...top --fizik kuralları--na ayrkırı bir açı aldı...kısmetsizlik..."

  bir insan basit bir gol e bu kadar mazeret yükler mi?
  hayır bi de fizik kuralları demiş ki, o günden sonra beklemiştik yazsa şu fizik kuralları kitabını diye.
 • sağından gelen füze gibi şutları çıkartırken, solundan gelen tını mını yuvarlanmaları bile yumurtlardı bu.paris st germain ile olan ilk maçta yediği birbirinden gerizekalı 2 gol yüzünden elenişimizi asla unutmadım unutmayacağım.
  kinim sonsuzdur kendisine.
 • ha tabi bi de barcelona maçında romario nun aşırtma vuruşunu, daha romario topa vurmadan zıplayarak önlemesi aslında kaleci sezgisi olarak hatırlanası ise de, hayronun kütük kadar sezgisi olduğundan ciddiye alınmamıştır.
 • degaj da atamazdı bu.hep taça atardı.
 • galatasarayin ve milli takimin kalecisi... kendisi girişken bir insandır... milli takıma seçmedi diye mustafa denizli'yi dövmeye gitmiştir... aslında bunu her oyuncu yapabilir, ama hayrettin izmire gitmiştir, farkını göstermiştir...
 • feltek feltek konuşup her yediği golden sonra, başını öne eğip
  "kısfmet!" demesine deli olurdum.öldüresim gelirdi.
  hayrettin e göre her yenilen gol "kısfmet" dir, kabiliyetsizlik basiretsizlik diye bişi yoktur.
 • doğrudur; hayrettin duygularını hiç gizleyemezdi. sinirlenince direklerle güreşe tutuşur, garip goller yiyince direklerle güreşe tutuşur, sevinince yine direklerle güreşe tutuşurdu. takım içinde pek fazla arkadaşı olduğunu sanmıyorum hayrettin'in ama simoviç gittikten sonra "yıllarca bekledim, hak ettim galatasaray kalesini" diye bi demeci wardı. tipik ağır siklet boksörleri gibi iddialı demeçleri wardı, biraz kendine geldi simoviç'i beğenmedi. "türkiye'nin en iyi kalecisi benim" dedi. akıllı da olsa saçma da olsa bazen söyledikleriyle "dokundu" dönemin şahlarına.

  bi ara kaleyi terk etme hastalığı başlamıştı hayrettin'de. ardarda bi dolu lig maçında aşırtma gol yediğini hatırlıyorum. kaleyi genç bi çocuğa vermişlerdi. daha sonra ağladı, bi sürü programa çıktı, takımdan kesildi. affedildi, bi-ki maç oynadı, sonra yine berbat etti takımı. gönderdiler hayri'yi kayserispor'a. orda da susmadı, "gs'nin yeni kalecisinden iyiyim" diye konuştu...

  dostu olmayan, gerçekten "gariban" bi adamdı hayrettin. zaten şimdi bile ortalarda yoktur, kaybolup gitmiştir, futbol tarihinde...
 • ben kucukken boyle bir adam vardi gs yedek kulubesinde, buyudum yine vardi...
 • kovulmadı ise şu anda ağrıspor kaleci antrenörlüğünü yapan futbolcu